CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 18 grudnia 2016r

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 18 grudnia 2016r

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Przeżywamy ostatnią niedzielę Adwentu. Przed nami ostanie dni adwentowego czuwania, zapraszamy na roraty. W środę i czwartek spowiedź adwentowa od godz. 9.00 do 12.00 i od 14.00 do 18.00. Spowiedź na Kątach w środę od 16.30 do 17.30. Prosimy o dobre przygotowanie się do sakramentu pokuty i nie odkładanie pojednania na ostatnią chwilę przed świętami.

2. W piątek(23 XII) do południa odwiedzimy wszystkich chorych: zarówno pierwszopiątkowych i zgłoszonych z racji świat w kancelarii parafialnej.

3. W sobotę wigilia Bożego Narodzenia i ostatnie „roraty”. Wieczorem nie ma Mszy św.,z racji wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania tradycji; wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii, łamania się opłatkiem i śpiewania kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych i nie podajmy alkoholu. Niech na stole zapłonie świecaWigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pobłogosławione opłatki, można nabyć jeszcze dziś w domu katechetycznym. Natomiast Akcja Katolicka przed kościołem rozprowadza świece Caritas. Zachęcamy do skorzystania z kiermaszu bożonarodzeniowego przygotowanego przez Świetlicę Caritas i wspólnotę niepełnosprawnych „Perełki”.

4. W noc Bożego Narodzenia,pasterka w kościele filialnym na Kątach o godz. 22.00  i tradycyjnie o północy w kościele parafialnym. Msze św. w dzień Bożego Narodzenia o godz. 6.30, 8.00, (9.00 na Kątach), 9.30, 11.00 i 13.00. Nie będzie Mszy o godz. 18.00.

5. 23 XII przypada rocznica święceń biskupich, a w sobotę dzień imienin ks. Abpa Adama Szala, pamiętajmy w modlitwie o naszym arcypasterzu, jak również o ks. Adamie Rybie, naszym wikariuszu.

6. Zarząd Łańcuckiego Koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, zaprasza bezdomnych i ubogich na wieczerzę wigilijną w piątek (23 XII) o godz. 11.00.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która przygotowuje do głębokiego i owocnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Zawiera ona także obrzęd wieczerzy wigilijnej.

8. Łańcucki Zakład Komunalny informuje, że jutro będzie przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ulicy Polnej.

9. Słowo Życia: Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest obecne pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.

 

18 grudnia 2016|