TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – 11 grudnia 2016r.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – 11 grudnia 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia. Dziś Akcja Katolicka rozprowadza przy kościele wigilijne świece Caritasu a opłatki i kalendarze Siostra w domu parafialnym. Formą pomocy dla potrzebujących jest skorzystanie z kiermaszu bożonarodzeniowego zorganizowanego przez Świetlicę Caritas działającą przy naszej parafii oraz Wspólnotę Niepełnosprawnych „Perełki”. Kiermasz jest zorganizowany w przedsionku kościoła i w domu parafialnym.

2. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

3. Jutro po wieczornej Mszy św. medytacja biblijna metodą Lectio divina.

4. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, która niech mobilizuje nas do modlitwy i troski o Ojczyznę.

5. W czwartek spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

6. W piątek rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus i wkroczymy w czas bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

7. W najbliższą sobotę i niedzielę warto wybrać się do Maneżu na Łańcucki Kiermasz Świąteczny połączony z wystawą szopek bożonarodzeniowych.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. dla rodziców i dzieci klas III w ramach formacji przed I Komunią św. z poświęceniem medalików.

9. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone dziś na rzecz naszego kościoła, które będą przeznaczone na jego ogrzewanie oraz domu parafialnego (katechetycznego).

10. Sięgajmy po prasę katolicką. Niedziela podaje receptę na radość życia, a Gość niedzielny pisze o nadziei w cierpieniu. Warto zakupić Małego Gościa dla dzieci.

11. Słowo Życia: „Bądźcie cierpliwi i umacniajcie serca wasze, bo przyjście Pana jest pewne i już bliskie” (Jk 5, 8).

10 grudnia 2016|