PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 27 listopada 2016r.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 27 listopada 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście Ewangelię”. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w roratach, które w naszym kościele odprawiamy rano o godz. 6.00. W blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od alkoholu i hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu. Poświęcone opłatki można nabyć w kancelarii parafialnej i zakrystii.

2. Dziś w naszej parafii gościmy artystów z Filharmonii w Tarnopolu na Ukrainie, którzy o godz. 14.00 zapraszają na koncert muzyki sakralnej. Zachęcamy do licznego udziału.

3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie, poprowadzi je Ks. Rafał Szykuła diecezjalny moderator Odnowy w Duchu Świętym.

4. Również we wtorek rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Niepokalanej. Podczas jej trwania, zgodnie z zachętą papieża Franciszka, módlmy się za kapłanów, diakona Macieja i alumna Dawida, który 7 grudnia przyjmuje sutannę.

5. W środę czcimy św. Andrzeja apostoła a w sobotę św. Franciszka Ksawerego.

6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.00. W czwartek o godz. 16.30 spotkanie Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa i Godzina święta a po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolatu Modlitwy za Kapłanów. W piątek odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu, różaniec i czuwanie Domowego Kościoła.

7. W sobotę o godz. 18.00 rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. dr Marian Balicki ze Stalowej Woli. Rekolekcje wprowadzać nas będą w 100 lecie objawień Matki Bożej w Fatimie i 25 lecie koronacji obrazu Matki Bożej Szkaplerznej. Zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału wszystkich czcicieli Matki Bożej.

8. Za tydzień przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie, zbiórka do puszek na pomoc tym Kościołom.

9. Dziś można nabyć kalendarz parafialny na rok 2017, który zawiera piękne zdjęcia z naszej świątyni i z uroczystości koronacyjnych obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela zamieszcza ciekawy wywiad z Dominiką Figurską – aktorką, szczęśliwą żoną i mamą pięciorga dzieci. Natomiast Gość odpowiada na pytanie: Czym jest nadzieja?

11. Organizowana jest pielgrzymka do Torunia na 25 lecie Radia Maryja. Wyjazd w piątek (2 grudnia). Zapisy do środy w kancelarii parafialnej.

12. Zakład Komunalny w Łańcucie informuje, ze w dniu 30 listopada nastąpi przerwa  w dostawie wody dla mieszkańców ul. Polnej.

13. W tym tygodniu zmarli: Krzysztofa Świątoniowska i Józef Józefczyk. Dobry Jezu …

14. Słowo Życia: Nadszedł czas zbawienia. Odrzućmy uczynki ciemności, a „przyobleczmy się w zbroję światła”.

27 listopada 2016|