JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20 listopada 2016r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20 listopada 2016r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 
1. Dziś we wszystkich kościołach w Polsce przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Niech on stanie się programem naszych dni.

2. Również dziś kończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Był to szczególny czas łaski. Ufamy, że wielu z nas w tym roku wróciło w miłosierne ramiona Ojca, odnowiło swoją wiarę, uporządkowało swoje rodzinne, małżeńskie sprawy. Jest za co dziękować. Duchowo łączymy się z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.

3. Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. Natomiast we wtorek przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Modlimy się w intencji wszystkich, którzy troszczą się o piękny śpiew liturgiczny. Na wieczornej Mszy św. wystąpi Chór Łańcuckiej Fary, któremu gratulujemy sukcesów i życzymy, wielu łask w dalszej posłudze, a przede wszystkim wzmocnienia głosów przez nowych chórzystów. Również we wtorek nowenna do św. Jana Pała II.

5. W środę o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla gimnazjalistów klas I. W czwartek spotkanie Akcji Katolickiej.   

6. Trwa miesiąc listopad, przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 17.30 w różańcowej modlitwie polecamy Bożemu miłosierdziu zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych.

7. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny; pierwsza msza św. w niedziele adwentowe o godz. 6.00.  W naszej parafii będziemy gościć artystów z Filharmonii w Tarnopolu na Ukrainie, którzy o godz. 14.00 zapraszają na koncert muzyki sakralnej, wykonają utwory J.S.Bacha, F. Schuberta, F. Szopena, D. Kaciniego i innych. Gorąco polecamy i zachęcamy do licznego udziału.

8.  Dziś można nabyć nasz parafialny kalendarz na rok 2017. Jego wydanie wiąże się 25 rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Szkaplerznej. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy pracowali nad jego redakcją. Kalendarz zawiera piękne zdjęcia z naszej świątyni i z uroczystości koronacyjnych. Cena kalendarza pięć złotych. Zebrane ofiary będą przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży.

9. Czytajmy prasę katolicką. Zarówno w Niedzieli jak i w Gościu znajdziemy wiele ciekawych i pożytecznych artykułów. Między innymi o oszustwie tzw. leczenia homeopatią, czy recenzja książki ks. M. Dziewickiego „Droga zwycięzców”, która jest podręcznikiem wygrywania życia. Gratisowo można zabrać kolejny numer „Dobre nowiny” w całości poświęcony przyjęciu Chrystusa za Króla.

10. W tym tygodniu zmarli: Antoni Hanus, Jan Sowa i Kazimiera Regner. Dobry Jezu …

11. Słowo Życia: Jezu Chryste uznajemy Twoje panowanie i poddajemy się Twemu Prawu, zawierzamy i poświęcamy Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród.

19 listopada 2016|