TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 13 listopada 2016r.

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 13 listopada 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w naszej parafii w ramach nowenny przed jubileuszowym aktem przejęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana podejmujemy modlitwę wynagradzającą za nasze grzechy. Na wieczornej Mszy św. będzie miała miejsce celebracja zamykająca Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia w naszym kościele stacyjnym. Natomiast w Rzymie Rok Miłosierdzia zostanie zakończony za tydzień.

2. Zapraszamy do codziennej wspólnej modlitwy za zmarłych z tzw. „wypominek” o godz. 17.30.

3. Składamy podziękowanie za dar ołtarza złożony dziś na tacę, który jest przeznaczony na konserwację witraży. Bóg zapłać.

4. We wtorek spotkanie Koła misyjnego a w środę o 18.00 formacja kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum.

5. W najbliższą sobotę w Krakowie – Łagiewnikach nastąpi przyjęcie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana Polski. Na to wydarzenie wiary, organizowany jest wyjazd z naszej parafii. Zapisy w kancelarii. 

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i przyjmiemy Go za naszego Króla i Pana. Uroczystość Chrystusa Króla to święto patronalne Akcji Katolickiej, organizacji ludzi świeckich, którzy pragną ewangelijne ideały realizować na co dzień w swoim życiu zawodowym i społecznym. Przy naszej parafii istnieje oddział AK, który ma swoje spotkania w ostatnie środy miesiąca, na które zapraszamy zainteresowanych wstąpieniem w jego szeregi.

7. Za tydzień o godz. 16.00 Msza św. dla rodziców i dzieci komunijnych.

8. W dniach 21-28 stycznia 2017 organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Zapisy u ks. Rafała lub w kancelarii parafialnej. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.

9. Z racji 25 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Szkaplerznej, parafia nasza przygotowuje okolicznościowy kalendarz na rok 2017, który upamiętni tamto wydarzenie.

10.W tygodniku Niedziela warto przeczytać artykuł o Królestwie Chrystusa i Miłosierdziu Boga, które jest ratunkiem dla tych którzy chcą się nawrócić i zamknąć niemiłosierną przeszłość. Natomiast Gość pisze o poglądach osób które kierują medialnym gigantem jaki jest serwis Facebook.

11. Łańcucki Zakład Komunalny informuje, że w dniu 15.11. br. nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ulicy Polnej.

12. W tym tygodniu zmarła Maria Grzywa. Wieczne odpoczywanie …

13. Słowo Życia: „Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono” (Łk 21,8).

12 listopada 2016|