TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 6 listopada 2016r.

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 6 listopada 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś o godz. 17.00 modlitwa różańcowa za zmarłych i zmiana tajemnic. Przypominamy, że modlitwa za zmarłych z „wypominek” jest codziennie o godz. 17.30. W tych dniach (do 8 listopada) pamiętajmy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych, pod zwykłymi warunkami.

2. W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę papieża Franciszka, który często o nią prosi. W środę o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

3. W piątek, 11 listopada, przypadnie 98 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 9.30, podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, a także będziemy Go prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin. W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wystąpią Maria Perucka (skrzypce) i Roman Perucki (organy).

4. W czwartek o godz. 17.30 rozpoczniemy nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W ramach nowenny, najbliższą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii jako dzień wynagrodzenia za grzechy. Po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy przebłagalne. Chcemy podjąć szczere nawrócenie, aby przygotować się do intronizacji Pana Jezusa w naszym życiu, którego dokonamy w niedzielę Chrystusa Króla.

5. Kończy się Nadzwyczajny Rok Jubileuszowy Miłosierdzia. Za tydzień na Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele jubileuszowym nastąpi jego zamknięcie. Korzystajmy w tym ostatnim tygodniu Roku Jubileuszowego z możliwości zyskania odpustu zupełnego.

6. Zarząd Koła Towarzystwa pomocy im. Św. Brata Alberta w Łańcucie, kierujemy serdeczne słowa podziękowania do wszystkich mieszkańców Łańcuta i okolic za ofiarność, podczas kwesty na cmentarzu w dniu 1 listopada br. Bóg zapłać.

7. W tygodniku Niedziela przeczytamy o ojcach założycielach Polski niepodległej, a także znajdziemy odpowiedź na pytanie: Jak pielęgnować miłość małżeńską, by nie dołączyć do smutnej liczby rozwodów? Natomiast w Gościu dzisiaj przeczytamy: Dlaczego Kościół nie godzi się na rozrzucanie ludzkich prochów, oraz dlaczego zaleca grzebanie ciał, a kremację tylko dopuszcza? Zachęcamy do lektury!

8. W tym tygodniu zmarli: Anna Smolińska, Janusz Cyganik, Maria Stankiewicz i Krystyna Nowak.  Dobry Jezu…

9. Słowo Życia: „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”.

5 listopada 2016|