TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 23 października 2016r.

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 23 października 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła; zapraszamy. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom. Rodzinna Grupa Misyjna organizuje w naszej parafii akcję „Znicz dla misji”, aby w ten sposób pomagać misjom.  Znicze będą rozprowadzane, również przez cały tydzień, po nabożeństwie różańcowym w przedsionku kościoła.

2. Dziś i w przyszłą niedzielę s. Łukasza przyjmuje na wypominki w domu katechetycznym. Kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach.

3. W najbliższą sobotę i niedzielę przeżywać będziemy wizytację kanoniczną Ks. Bpa Stanisława Jamrozka. Zapraszamy wszystkich parafian w sobotę o godz. 18.00 na Mszę św. i powitanie Następcy Apostołów. Zapraszamy wszystkie grupy apostolskie działające przy naszej parafii; dziecięce, młodzieżowe i dorosłych. Zapraszamy także dzieci komunijne i ich rodziców, kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Niech nasza świątynia wypełni się po brzegi naszą wiarą i miłością.

4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania: w poniedziałek Koła Misyjnego, we wtorek nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie, w środę Akcji Katolickiej.

5. W tym tygodniu patronować nam będą: jutro bł. Jan Wojciech Balicki, rektor WSD w Przemyślu; w piątek – apostołowie św. Szymon i św. Tadeusz.

6. Czytajmy prasę katolicką. Tygodnik Niedziela uświadamia, że gdy dochodzi do aborcji to często głównym winowajcą nie jest matka dziecka lecz ojciec. Znajdujemy w nim także refleksję „Widziałem „Wołyń” na temat filmu. W Gościu przeczytamy między innymi o akcji Caritas „Rodzina rodzinie”, dzięki której każdy z nas może pomóc konkretnej rodzinie w Syrii lub Libanie. Ukazał się listopadowy numer Małego Gościa, przeznaczonego dla dzieci i młodzieży. Dbajmy o duchowy i intelektualny rozwój naszych dzieci poprzez czytanie.

7. W tym tygodniu zmarli: Helena Rojek i Roman Porębny. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …

8. Słowo Życia: Pokora jest najmilszą Bogu cnotą i pierwszą w życiu chrześcijanina (św. Augustyn).

22 października 2016|