DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 9 października 2016r.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 9 października 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimyXVI Dzień Papieski, pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. W całym kraju, ale także poza jego granicami, sprawowane są Msze św., organizowane koncerty, happeningi oraz spotkania propagujące nauczenia św. Jana Pawła II.Przy kościołach i na ulicach miast odbywa się zbiórka na program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który obejmuje młodzież zdolną pochodzącą z biednych rodzin. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają młodych i budują w ten sposób żywy pomnik św. Janowi Pawłowi II, oraz Akcji Katolickiej za zorganizowanie zbiórki. Wieczorem o godz. 19 zapraszamy na papieski koncert organowy Marka Stefańskiego i sopranistki Elżbiety Towarnickiej z Krakowa.

2. Dar serca złożony dziś na tacę jest przeznaczony na nowe ramy pod szyby i witraże w nawie północnej naszej świątyni. Niech miłosierny Pan stokrotnie wynagrodzi wszystkich dbających o naszą świątynię.

3. Październik to miesiąc modlitwyróżańcowej, którą bardzo umiłował św. Jan Paweł II. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy w dni powszednie o 17.30 a w niedziele o 17.00.

4. W środę zapraszamy młodzież klas I gimnazjum na różaniec i formacyjne spotkanie przed bierzmowaniem.

5. Z racji Dnia Nauczyciela, zapraszamy nauczycieli łańcuckich szkół na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. w czwartek.

6. W najbliższą sobotę, 15 X przeżywać będziemy Dzień Pokuty za wszystkie grzechy popełnione w Polsce. Centralne uroczystości odbywać się będą na Jasnej Górze. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wiary naszych parafian, członków grup duszpasterskich, uczestnikówi wolontariuszy ŚDM w Krakowie. Organizowany jest także wyjazd autokarowy do Częstochowy. Zapisy w kancelarii parafialnej do czwartku. Szczegóły znajdziemy na plakatach.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. dla rodziców i dzieci komunijnych.

8. Dbajmy o systematyczne czytanie prasy katolickiej.Gość zachęca do wielkiej modlitwy pokutnej, Niedziela zamieszcza wywiad z Renzo Allegri, który opowiada o swoich spotkaniach ze świętymi – Ojcem Pio, Matką Teresą z Kalkuty i Janem Pawłem  II. Życzymy owocnej lektury.

9. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki na których wypisuje zmarłych z tzw. wypominek, prosimy je czytelnie wypełniać i składać w kancelarii parafialnej.

10. Słowo Życia: Otwórzcie się na największy dar Boga, na Jego miłość, która przez Krzyż Chrystusa objawiła się światu jako miłość miłosierna (św. Jan Paweł II).

9 października 2016|