DZWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 2 października 2016r.

DZWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 2 października 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której papież Franciszek mówi, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tym świadectwem weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność, rozważając  tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa o godz. 17.30 a w niedziele o 17.00.Nabożeństwa różańcowe animują poszczególne grupy i wspólnoty według porządku zamieszczonego w Gaude Mater.

2. Dziś o godz. 17.00 różaniec i zmiana tajemnic a o 19.00 koncert organowy Svena Olafa Ray z Finlandii.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.00. W pierwszy czwartek o 16.45 godzina święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa a po wieczornej Mszy św. spotkanie Apostolatu Modlitwy za kapłanów. W I piątek do południa odwiedzimy chorych a od godz. 16.00 zapraszamy do spowiedzi dzieci, aby o 16.40 mogły przyjąć Komunię św. wynagradzającą i nie musiały czekać do godziny 18.00.

4. Jutro o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiejw środę o godz. 17.30 spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla gimnazjalistów klas trzecich a w piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie kandydatów na ministrantów.

5. W tym tygodniu patronują nam: we wtorek św. Franiczek z Asyżu; w środę św. Faustyna Kowalska apostołka Bożego Miłosierdzia; w piątek NMP Różańcowa.

6. W przyszłą niedzielę już po raz 16 będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. O godz.19.00 w naszym kościele koncert organowy Marka Stefańskiego i sopranistki Elżbiety Towarnickiej z Krakowa.

7. W tym tygodniu wizytację kanoniczną w dekanacie Łańcut I rozpoczyna Ks. Bp Stanisław Jamrozek; naszą parafię odwiedzi 29 i 30 października.

8. Tak jak co tydzień zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. W tym tygodniu odeszli do Pana: Stanisław Lasik i Marek Sopel. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu …

10. Słowo Życia: Panie prosimy Cię: „dodaj nam wiary”, miłości, mocy i trzeźwego myślenia.

4 października 2016|