DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 25 września 2016r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 25 września 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś o godz. 11.00 Msza św. z okazji święta patronalnego Miasta i Powiatu i dziękczynnie za tegoroczne zbiory. Na Rynku odbywa się VI Jarmark św. Michała.  Szczegóły znajdziemy na plakatach.

2. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie.

3. We czwartek– święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Przy tej okazji zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby nam pomagał w walce z szatanem i ograniczał jego wpływ na świat. Ponadto w tym tygodniu, patronować nam będą; św. Wincenty a Paulo, św. Wacław, św. Hieronim i św. Teresa od Dzieciątka Jezus.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie; Mszę św. i procesję różańcową zakończoną apelem. Odpowiedzmy na apel Matki Bożej licznym naszym udziałem.

5. Również w najbliższą sobotę odbędzie się diecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Zapraszamy też chętne osoby do udziału. Zapisy i bliższe informacje w kancelarii parafialnej.

6. Za tydzień w niedzielę o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

7. Czytajmy prasę katolicką, zarówno Niedziela jak i Gość poruszają aktualne zagadnienia z życia Kościoła i Ojczyzny. Do Gościa został dołączony najgłośniejszy film religijny ostatnich lat „Bóg nie umarł”. Czy umiemy przekonująco bronić naszej wiary? Filmowa opowieść podpowiada, jak rozmawiać z niewierzącymi, a jednocześnie pokazuje, że Bóg jest cały czas z nami.

8. W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych będziemy gościć członków Wspólnoty Cenacolo (Wieczernik), która niesie pomoc uzależnionej i zagubionej młodzieży, szukającej radości i sensu życia.

9. W drugą sobotę października odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej w Jarosławskiej Kolegiacie. Zapraszamy na to wydarzenie wiary małżeństwa młode oraz srebrnych i złotych jubilatów. Zainteresowanych prosimy aby zabrali zaproszenia ze stolika obok ołtarza św. Sebastiana.

10. W tym tygodniu odeszły do Pana: Helena Mrzygłód i Maria Szylar. Dobry Jezu …

11. Słowo Życia: Zdobywaj życie wieczne; podążaj za sprawiedliwością, pobożnością, wiarą, miłością, wy trwałością, łagodnością (por. 1 Tm 6,11). 

24 września 2016|