DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 18 września 2016r.

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 18 września 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy dziś złożyli ofiarę materialną na tacę, na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech; miłosierni niech miłosierdzia Bożego dostąpią.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

3. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert muzyczny (organy i klarnet) w wykonaniu Romualda i Karola Gołębiowskich.

4. Jutro po wieczornej Mszy św. zapraszamy na medytację biblijna metodą Lectio divina we wtorek spotkanie Koła Misyjnego a w czwartek Akcji Katolickiej. Natomiast Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkania formacyjne w każdy wtorek o godz. 19.00.

5. Gimnazjalistów klas I prosimy o zgłoszenie się na formację do sakramentu bierzmowania we wtorek od godz. 15.30 do 17.00 w salce domu parafialnego. Na pierwsze spotkanie formacyjne zapraszamy w piątek o godz. 18.00.

6. Osoby chętne do scholii młodzieżowej, zwłaszcza z gimnazjum i liceum zapraszamy w czwartek o godz. 18.30 do sióstr Boromeuszek.

7. W czwartek o godz. 17.30 zachęcamy do udziału w nowennie do Matki Bożej Szkaplerznej i św. Jana Pawła II.

8. W sobotę 24 września, odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Komborni. Wyjazd autokaru z placu przy MDK w Łańcucie o godz. 7.30.

9. W tym tygodniu patronują nam w środę św. Mateusz apostoł i ewangelista, natomiast w piątek św. O. Pio, jeden z najbardziej popularnych i znanych świętych minionego stulecia.

10. Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie zaprasza na spotkanie autorskie z Ks. Grzegorzem Polaszem oraz promocję książki „Życie i działalność Księdza Ignacego Koziei” w piątek o godz. 18.00.

11. W tym tygodniu zmarli: Karolina Patraszewska i Władysław Kość. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla nich: Dobry Jezu a nasz Panie …

12. Słowo Życia: Pan Jezus przestrzega „Nie możecie służyć Bogu i mamonie” Ta Chrystusowa przestroga każe nam zadać pytanie o nasz system wartości, o priorytety w naszym życiu.

17 września 2016|