DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 11 września 2016r.

DWUDZIESTA CZWARTA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 11 września 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy Tydzień Wychowania; zapraszamy w nim do modlitwy w intencji dzieci i młodzieży, aby rodzice – pierwsi wychowawcy, dziadkowie,nauczyciele, umieli zgodnie z Bożą mądrością towarzyszyć młodemu pokoleniu w dojrzewaniu do pełni człowieczeństwa. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nie.

2. W tygodniu wychowania;jutro o godz. 18.00 poświęcenie tornistrów dzieci klas I szkoły podstawowej, zapraszamy pierwszoklasistów wraz z rodzicami. W  środę o godz. 18.00 spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum, w czwartek o godz. 17.30 spotkanie gimnazjalistów klas III; nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej i Msza św.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci klas III i ich rodziców rozpoczynająca bezpośrednie przygotowanie do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Również za tydzień na Mszę św. o godz. 9.30 zapraszamy młodzież biorącą udział w ŚDM w Krakowie, wolontariuszy, rodziny przyjmujące młodzież z Gabonu i wszystkich zaangażowanych. 

4. W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom.

5. W czwartek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną.

6. W sobotę 17 września przypada 77 rocznica sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o ofiarach Golgoty Wschodu. 

7. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Środków Społecznego Przekazu. Taca będzie przeznaczona na diecezjalne radio Fara.

8. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę, które są przeznaczone na ramy pod szyby zespolone i witraże w nawie północnej naszego kościoła.

9. Świetlica środowiskowa Caritas, działająca przy naszej parafii poszukuje nauczyciela j. polskiego do korepetycji.

10. Przypominamy o zapisach na pielgrzymkę róż różańcowych, które odbędzie się 24.09. br.

11. Czytajmy prasę katolicką. Niedziela przybliża nam sylwetkę Ks. Władysława Bukowińskiego, dziś beatyfikowanego w Karagandzie oraz podaje pełną listę bezpłatnych leków dla osób 75 plus. Gość zamieszcza fragmenty najnowszej książki – wywiadu z papieżem seniorem Benedyktem XVI. Ukazał się wrześniowy numer Małego Gościa, zachęcamy dzieci i młodzież, do lektury.

12. Informujemy, że w dniach 7 – 9 X br. odbywać się będzie katecheza przedmałżeńska. Zapisy w kancelarii parafialnej. Liczba miejsc ograniczona.

13. Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Krokus”, zaprasza na warsztaty na temat uzależnień, które odbędą się 14.09. o godz. 18.00 w sali domu parafialnego.

14. W tym tygodniu zmarła Beata Kawa, która zginęła tragicznie w wypadku. Módlmy się o spokój jej duszy; doby Jezu …

15. Słowo Życia: „Wychowawca to ktoś, przy kim wychowanek, staje się najpiękniejszą wersją samego siebie”.

11 września 2016|