DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 4 września 2016r.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 4 września 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w Rzymie kanonizacja Matki Teresy z Kalkuty, wielkiej apostołki Chrystusa w naszych czasach, która głosiła Ewangelie poprzez uczynki miłosierdzia. Prasa katolicka; Niedziela i Gość przypominają duchowość nowej świętej; zapraszamy do lektury.

2. W naszej parafii witamy dziś Ks. Zbigniewa Malca i Siostrę Łukaszę, którzy zostali posłani do naszej wspólnoty. Życzymy im obfitości Bożej łaski i polecamy Waszej modlitwie.

3. Dziś o 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic. Informujemy, że w sobotę 24 września odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Matki Bożej Pocieszenia w Komborni. Z naszej parafii organizujemy wyjazd autokarowy. Koszt wyjazdu 20 zł. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej do 21 września. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce.

4. Również dziś o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich na koncert organowy w wykonaniu Jacka Kotyńskiego z Gdańska.

5. Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Miejmy czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, ich rozwojem duchowym i życiem sakramentalnym. Przypominamy, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz bierzmowania odbywa się we własnej parafii. Chłopców z klas III i starszych szkoły podstawowej zapraszamy w szeregi ministranckie, dziewczynki do Dziewczęcej Służby Maryjnej, chłopców i dziewczynki do scholii dziecięcej, róż różańcowych, Koła Misyjnego i Szkolnego Koła Caritas. Zachęcamy dzieci, młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną do Ruchu Światło – Życie. Szczegółowe informacje o spotkaniach zostaną podane w Gaude Mater.

6. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Wychowania pod hasłem: Miłosierni jak Ojciec.

7. W czwartek, 8 września, przypada święto NarodzeniNMP, o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej.

8. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Rycerzy Kolumba.

9. Przypominamy, że msza św. w niedziele i święta w kaplicy szpitalnej jest o godz. 14.00. Pracowników Służby Zdrowia zapraszamy na Archidiecezjalną Pielgrzymkę 17 września do Sanktuarium Św. Michała i Bł. Ks. Br. Markiewicza w Miejscu Piastowym. Zapisy w kancelarii parafialnej i w Centrum Medycznym.

10. Za tydzień taca na cele parafialne (na konserwację witraży w nawie północnej).

11. Dyrekcja Zespołu Szkół nr 3 im. M. Kopernika w Łańcucie przypomina o 75 – leciu szkoły i zaprasza absolwentów ekonomika na Jubileusz 8 października. Wszelkie informacje związane z uroczystością znaleźć można na stronie internetowej szkoły www.zsn3lancut.pl.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Stanisława Cieszyńska i Agata Serwatka. Dobry Jezu …

13. Słowo Życia: Św. Matka Teresa często powtarzała, że pomaga ludziomnie z pobudek humanitarnych, ale z miłości do Jezusa, bo widzi Go w drugim człowieku, szczególnie w cierpiącymi potrzebującym pomocy.

3 września 2016|