DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 28 sierpnia 2016r.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 28 sierpnia 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W naszej parafii witamy nowego wikariusza Ks. mgr Adama Rybę i S. Antoninę – serafitkę, życzymy im Bożej mocy i światła Ducha Świętego w posłudze duszpasterskiej i katechetycznej.

2. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie.

3. Kończą się wakacje, w czwartek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Z tej racji zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Msze Święte; o godz. 8.00 szkoły ponadgimnazjalne, o godz. 9.00 Gimnazjum nr 1 a o godz. 10.00 Szkołę Podstawową nr 2. Będziemy modlić się o dary Ducha Świętego na czas zdobywania wiedzy, kształtowania charakterów i wzrastania w wierze. Wszyscy uczniowie z racji nowego roku szkolnego powinni skorzystać z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem i Bożym błogosławieństwem wejść w nowy rok pracy. Spowiedź święta w czwartek od godz. 17.00 i w pierwszy piątek od 16.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 16.45 Godzina Św. dla Straży Najśw. Serca Pana Jezusa. W I piątek do południa odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną z wyjątkiem chorych odwiedzanych przez Ks. Jana. Na pierwszopiątkową Mszę św. o godz. 18.00 inaugurującą nowy rok formacji w ruchach, stowarzyszeniach i wspólnotach, zapraszamy wszystkie grupy parafialne (Ruch Światło Życie, Domowy Kościół,  Akcję Katolicką, Koło Misyjne, Straż Najśw. Serca Pana Jezusa, Grupę modlitewną, Koło Radia Maryja, Grupę AA, Rycerzy Kolumba, parafialny oddział Caritas, ministrantów, dzieci Maryi i inne).

5. W sobotę o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie. Z racji nowego roku szkolnego zachęcamy do licznego udziału, szczególnie dzieci, młodzież i rodziców.

6. Również w sobotę 3 września odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiego czytania; tym razem czytać będziemy Quo vadis Henryka Sienkiewicza. Początek o godz. 10.00 na łańcuckich plantach. Organizatorzy zapraszają a my zachęcamy do czytania. Czytajmy także prasę katolicką.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy róże różańcowe na różaniec i zmianę tajemnic, a o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich na koncert organowy w wykonaniu Jacka Kotyńskiego z Gdańska.

8. Informujemy, że na wniosek Centrum Medycznego w Łańcucie od najbliższej niedzieli Msze św.w niedziele i święta w kaplicy szpitalnej będą o godz. 14.00. Zmiana jest podyktowana tym, aby jak najwięcej chorych mogło korzystać z Eucharystii.

9. Informujemy, że jest przygotowywana publikacja na temat Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”oraz jego założycieli. W związku z tym zwracamy się z prośbą, o przejrzenie swoich zbiorów zdjęć i gdy ktoś posiadał zdjęcie ks. Emila Zaudera jednego z założycieli towarzystwa o jego udostępnienie.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Danuta Cisek, Mirosław Lipiński, Czesław Wierzbiński, Kazimierz Nowicki i Genowefa Szul. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu …”. W piątek zmarł Ks. prałat Jan Rybak długoletni proboszcz w Kosinie, dawny wikariusz łańcucki. Dziś o godz. 16.00 odbędzie się jego pogrzeb w Kosinie. Wieczne odpoczywanie ….

11. Słowo Życia:Pan Jezus chce „być obecnym w twoim codziennym życiu (…) i bardzo pragnie, aby Jego Słowo przemawiało do każdego twego dnia, aby Jego Ewangelia stała się twoją i była twoim «nawigatorem» na drogach życia. (papież Franciszek).

27 sierpnia 2016|