DZWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 SIERPNIA 2016r.

DZWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 SIERPNIA 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Na mocy decyzji Ks. Abpa Adama Szala z pracy duszpasterskiej w naszej parafii odchodzą Ks. Sławomir Nowak i Ks. Paweł Bajger, który w ostatnich dniach został odwołany z powodu braku kapłanów. Żegnamy ich z żalem, bo dali się poznać jako gorliwi pasterze. Niech Matka Najświętsza Pani Łańcucka prowadzi ich w dalszej posłudze ludowi bożemu w Krasiczynie i Niebocku. Bóg zapłać i Szczęść Boże!

2. Przeniesienie służbowe od swoich przełożonych zakonnych otrzymała także siostra Alberta Ścibior – Boromeuszka, pracująca w kancelarii parafialnej, której należą się duże słowa uznania za pełną poświęcenia i gorliwości pracę, oraz siostry Serafitki Teresa i Ewelina. Życzymy im obfitości bożej łaski na nowych placówkach.

3. W środę czcić będziemy św. Bartłomieja Apostoła a w piątek Najśw. Maryję Pannę w Częstochowskiej ikonie. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W tym tygodniu zmarła: Zofia Dubiel. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu.

5. Słowo Życia: Starajcie się wejść do Królestwa Niebieskiegoprzez ciasną bramę, życia w przyjaźni z Bogiem; bo innego wejścia nie ma.

21 sierpnia 2016|