XV Powiatowa Pielgrzymka Rowerowa z Łańcuta na Jasną Górę 07-12.08.2016r.

 XV Powiatowa Pielgrzymka Rowerowa z Łańcuta na Jasną Górę będzie trwała od 7 do 12 sierpnia 2016 r. i rozpocznie się w niedzielę od Mszy Świętej o godz. 7.30 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Łańcucie przy ul. Górne 1. Patronat nad pielgrzymką, jak co roku objął Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, który po raz kolejny uczestniczy w pielgrzymowaniu na rowerze razem z ponad stu trzydziestoosobową grupą, w wieku od 11 do 77 lat.

  W ciągu pięciu dni pielgrzymi w żółtych koszulkach z herbem Powiatu Łańcuckiego pokonają trasę około 360 km. Odwiedzą oni na pątniczym szlaku takie miejsca kultu religijnego jak: Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie, Sanktuarium Matki Bożej z Puszczy w Ostrowach Tuszowskich, zabytkowy drewniany kościółek pw. św. Wojciecha w Gawłuszowicach, Sanktuarium Jezusa Konającego w Pacanowie, średniowieczną Kolegiatę w Wiślicy, Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Pilicy oraz Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie k. Żarek.

  W czwartek 11 sierpnia br. o godz. 17.30 w Bazylice Jasnogórskiej w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej będzie sprawowana Msza Święta przez czterech księży: ks. Tadeusza Rząsę z Woli Żarczyckiej (kapelana pielgrzymki), ks. Rafała Borcza (Łańcut-Fara). Kapłani oprócz tego, że będą ponosić wszystkie trudy rowerowego pielgrzymowania, to także będą w każdym dniu sprawować Eucharystię i służyć opieką duchową. W tym szczególnym roku, jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski i po spotkaniu w Ojczyźnie z papieżem Franciszkiem podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży, pielgrzymi będą mogli przeżyć rekolekcje w drodze pod hasłem: „Błogosławieni MiŁosierni Albowiem Oni Miłosierdzia Dostąpią”.

  Na piątek 12 sierpnia br. dla większości został zaplanowany powrót autokarem do Łańcuta. Jednakże, tak jak i w minionych latach znajdzie się grupa około 25 kolarzy, którzy będą wracali na rowerach z Częstochowy do Łańcuta i to nawet w ciągu jednego dnia. W tym roku po raz pierwszy organizatorem pielgrzymki został Mariusz Sroczyk z Krzemienicy, który wspierany jest przez Edwarda Krauza organizatora czternastu dotychczasowych pielgrzymek i od trzech lat emerytowanego pracownika Starostwa Powiatowego w Łańcucie.

  Organizatorzy przypominają o obowiązku korzystania z kasku rowerowego podczas jazdy na rowerze i przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w ruch drogowym.

Kliknij, aby pobrać szczegółowy program XV Powiatowej Pielgrzymki Rowerowej z Łańcuta na Jasną Górę wraz przydatnym zestawem pieśni i modlitw pielgrzyma, które można wydrukować i złożyć w małą podręczną książeczkę.

Za http://www.powiat-lancut.com.pl/

6 sierpnia 2016|