DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 7 SIERPNIA 2016r.

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 7 SIERPNIA 2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, różaniec i zmiana tajemnic.

2. Zachęceni przez papieża Franciszka do miłosierdzia, podejmijmy w sierpniu abstynencję od alkoholu, aby ratować uzależnionych.

3. Dziś przy naszym kościele kwestuje Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Łańcucie, które jest placówką charytatywną; prowadzi kuchnię i łaźnię dla ubogich, bezdomnych i rodzin wielodzietnych. Za wszelką pomoc udzieloną naszej kuchni składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Kalwarię Pacławską, którą poprowadzi ks. dk. Maciej Ruszel. Pielgrzymka wyrusza 12, powrót 15 sierpnia rano. Składanie bagażu i zapisy na autobus powrotny w czwartek 11 sierpnia po Mszy świętej wieczornej do godz. 20.00 na placu kościelnym. Wyjazd do Przemyśla pociągiem w piątek o godz. 4.35 ze stacji Łańcut. Prosimy o indywidualny zakup biletów. Zachęcamy do licznego udziału.

5. Za tydzień taca na cele parafialne, na konserwację witraży w nawie północnej.

6. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek św. Dominik, we wtorek św. Teresa Benedykta od krzyża – patronka Europy, w środę św. Wawrzyniec a w czwartek św. Klara. Naśladujmy świętych w miłości Boga i bliźniego.

7. W ostatnich dniach zmarli: śp. Stanisław Chrzan i Helena Rusinek. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.

8. Słowo Życia: „Gdzie skarb nasz, tam i serce nasze”, niech one będą przy Jezusie Chrystusie.  

6 sierpnia 2016|