OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 31 lipca 2016r.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 31 lipca 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy ŚDM w Krakowie. Dziękujmy Bogu za Jego wielkie miłosierdzie i za dar tych wspaniałych dni. Zachęcamy do lektury przemówień papieża Franciszka z prasy katolickiej.

2. Jutro rozpoczynamy sierpień, miesiąc trzeźwości. Przeżywać go będziemy pod hasłem: „MŁODZI, NIE DAJCIE SIĘ ZNIEWOLIĆ!”. Za tydzień zostanie odczytany list KEP , na ten temat. Zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych w miesiącu szczególnej czci Matki Bożej i ważnych historycznych rocznic.

3. We wtorek 2 sierpnia można uzyskać odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu. Każdy, kto w tym dniu pobożnie nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wyrzeknie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek o 16.30 indywidualna Godzina święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa. O godz. 17.30 nieustanna nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej.

5. Z racji pierwszego piątku spowiedź św. w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od 16.00. W piątek o godz. 17.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa z komunią wynagradzającą.

6. W sobotę 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego, a wieczorem o godz. 18.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej i procesja różańcowa z racji I soboty. Weźmy w niej liczny udział, dziękując Bogu za dar ŚDM.

7. W najbliższą niedzielę Towarzystwo św. Brata Alberta w Łańcucie, będzie kwestować przy kościele na rzecz najbiedniejszych, a o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.

8. W tym tygodniu zmarli: Tadeusz Czarnota, Zofia Pondel i Anna Batorowicz. Dobry Jezu …

9. Słowo Życia: „Panie, oto jesteśmy! Poślij nas, byśmy dzielili się Twoją Miłością Miłosierną” (papież Franciszek).

31 lipca 2016|