Można jeszcze dołączyć do ŚDM w Krakowie

Można jeszcze dołączyć do ŚDM w Krakowie

Obecność młodzieży z różnych stron świata, wspólna modlitwa, zabawa, radość spotkania w ramach trwających „Dni w diecezji” w przemyskim Ain Karim, obudziły w sercach wielu młodych diecezjan pragnienie uczestnictwa w obchodach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W związku z pojawiającymi się zapytaniami, informujmy, że choć zakończyła się już możliwość rejestracji przez Internet, to ciągle istnieje jeszcze możliwość zgłoszenia chęci uczestnictwa w ŚDM.  Począwszy od 24 lipca, przez 24 godziny na dobę, przy trasach dojazdowych do Krakowa i w samym mieście będą funkcjonować  tzw. Centra Informacyjno Rejestracyjne.

W 20 punktach CIR będzie można dokonać rejestracji zorganizowanych grup, a także indywidualnych pielgrzymów. Tam też będzie możliwe dokonanie składki partycypacyjnej oraz przydzielenie pakietów zgodnie z preferencjami.

Do tej pory zarejestrowało się z terenu Archidiecezji Przemyskiej blisko 1300 uczestników. Już w poniedziałek do Krakowa pojedzie wraz z zagranicznymi uczestnikami „Dni w diecezji” ok. 340 osób. Podobna liczebnie grupa dołączy do uczestników ŚDM w piątek. 600 osób wybrało pakiet „C” i pojedzie z różnych stron naszej Archidiecezji na sobotnie czuwanie i Mszę Rozesłania.

Przypominamy także, że w wielu parafiach istnieje możliwość zaopatrzenia się w darmowe karty wstępu nie uwzględniające tzw. „Pakietu Pielgrzyma”. Umożliwią one uczestnictwo w uroczystościach w Brzegach w dalszych sektorach. 

Wszystkie aktualne informacje dotyczące Światowych Dni Młodzieży są dostępne na oficjalnej stronie www.krakow2016.com.

28 lipca 2016|