SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 24 lipca 2016r.

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 24 lipca  2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy ŚDM w diecezjach, jutro nasi goście z Gabonu wyjeżdżają do Krakowa. Dziś będą uczestniczyć we Mszy św. o godz. 13.00, po czym udadzą się na boiska przy ZST na piknik rodzinny z udziałem osób niepełnosprawnych, który potrwa do godzin wieczornych. W programie jest przewidziany występ młodzieży z Afryki. Zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału. Młodzież  z Gabonu jutro opuszcza nasze miasto i wyjeżdża do Krakowa, pożegnamy ich w kościele o godz. 9.00. W tym miejscu pragniemy podziękować władzy naszego Miasta i Powiatu za piękną współpracę w przygotowaniu Dni Młodych w Łańcucie. Duże uznanie i szczere podziękowanie kierujemy do woluntariuszy i rodzin, które do swoich domów, przyjęły młodzież z Gabonu. Niech św. Jan Paweł II wyprasza wszystkim błogosławieństwo Boże, a młodym umocnienie w wierze.  Wszystkim stokrotne Bóg zapłać.

2. Dziś po każdej Mszy św. z racji św. Krzysztofa patrona kierowców pobłogosławimy kierowców i pojazdy mechaniczne. Przy okazji poświęcenia pojazdów jest organizowana zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy. Zwracamy się do kierowców i podróżujących o udział w akcji, podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Niech to będzie praktyczny wyraz wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże, oraz oznaka naszej solidarności z misjonarzami.

3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie.

4. W środę do naszej Ojczyzny przybywa Papież Franciszek na ŚDM w Krakowie i z okazji  1050 rocznicy chrztu Polski. W czwartek o godz. 10.30 narodowe dziękczynienie za chrzest na Jasnej Górze. W piątek, sobotę i niedzielę centralne uroczystości ŚDM z udziałem Ojca Świętego. Spotkanie młodzieży wyjeżdżającej do Krakowa w czwartek po eucharystii wieczornej. Obecność obowiązkowa. Wspierajmy ŚDM naszą modlitwą.

5. Prasa katolicka sporo miejsca poświęca ŚDM, zachęcamy do lektury.

6. W tym tygodniu zmarli: Anna Grudniak, Stanisław Tendaj i Maria Pliś. Dobry Jezu …

7. Słowo Życia: „Miłość Pana Jezusa nikogo nie zawiedzie” (św. S. Faustyna). 

24 lipca 2016|