SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 17 lipca 2016r.

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 17 lipca 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wczoraj przeżywaliśmy odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, Pani Łańcuckiej. Gratulujemy wszystkim, którzy brali czynny udział w przygotowaniu uroczystości poprzez: nowennę, modlitwę za zmarłychna cmentarzu, skorzystali z sakramentu pokuty, przyjęli szkaplerz iponowili akt oddania Matce Bożej. Bóg zapłać rodzinie, która zasponsorowała kwiaty do kościoła na to doroczne święto Matki Bożej. Słowa podziękowania kierujemy do Ks. Jerzego Wilka – kamilianina, misjonarza z Madagaskaru za wygłoszone Słowo Boże. Dziękujemy wszystkim, którzy dziś wspierają dzieła misyjne prowadzone przez zgromadzenie kamilianów na Madagaskarze.

2. W środę o godz. 11.00 Msza św. w intencji policji z racji święta patronalnego i poświęcenie sztandaru.

3. W piątek o godz. 17.30  Koronka do Bożego Miłosierdzia i nowenna do św. Jana Pawła II.

4. W sobotę czcimy św. Brygidę patronkę Europy.

5. W przyszłą niedzielę na wszystkich mszach  świętych, z racji św. Krzysztofa poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców.

6. W tym tygodniu w środę rozpoczynają się ŚDM w diecezjach z udziałem gości za granicy i naszej młodzieży. Szczegółowy program ŚDM w Łańcucie omówi Ks. Sławomir Nowak – koordynator przygotowań, a od 19 sierpnia br. proboszcz w Krasiczynie. Księże Sławku dziękujemy Ci z serca za Twą gorliwą, piękną pracę duszpasterską w naszej parafii.

7. Do Łańcuta przybędzie grupa młodzieży z Gabonu i Francji. W związku z tym jutro 18 lipca o godz. 16.30 spotkanie w kościele z rodzinami  przyjmującymi młodzież. Natomiast po Mszy Św. wieczornej spotkanie wolontariuszy  ŚDM.Obecność Obowiązkowa. W czwartek do naszego miasta przyjedzie młodzież z Jarosławia i Leżajska. O godz. 17.00 Msza św. dla uczestników ŚDM i nowenna do Matki Bożej. W najbliższą niedzielę o godz. 13.00 Msza św. z udziałem uczestników ŚDM w Krakowie i osób niepełnosprawnych i od 14.00 do 21.00 piknik na boiskach ZST na który zapraszamy wszystkich. Program zapowiada się bardzo interesujący.

8. W tym tygodniu zmarli: Stanisław Szmuc, Maciej Fajger, Dawid Pypeć, Danuta Cyburt. Dobry Jezu …

9. Słowo Życia: „Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże i wydają owoc dzięki swojej wytrwałości” (Łk 8,15). 

17 lipca 2016|