PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 10 lipca 2016r.

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 10 lipca 2016r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziękujemy O. Bogusławowi Żero pracującemu w Afryce na misjach, za posługę Słowa Bożego w dzisiejszą niedzielę w naszej parafii. Kto by chciał wesprzeć misje, to po mszy św. będzie taka możliwość przy kościele. Z góry składamy Bóg zapłać. 

2. Dziś nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 17.30.

3.W sobotę 16 lipca przeżywać będziemy odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez nowennę. Nowenna codziennie po Mszy św. wieczornej, w czwartek o godz. 17.30. Kazania od czwartku głosić będzie O. Jerzy Wilk kamilianin . W piątek o godz. 19.30 modlitwa na cmentarzu za zmarłych parafian. Zapraszamy wszystkich a szczególnie tych, którzy pożegnali najbliższych w ostatnim roku. Msze św. w dniu odpustu o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00 – uroczysta suma odpustowa z procesją pod przewodnictwem Ks. Abpa Adama Szala, na którą zapraszamy całą parafię a w szczególności ministrantów, lektorów, dziewczynki sypiące kwiaty, dzieci komunijne z rodzicami, młodzież, wszystkie grupy parafialne z podkreśleniem Róż różańcowych i Bractwa Szkaplerznego. Przyjdźmy wszyscy do naszej niebieskiej Matki z sercami pełnymi wary, przepełnionymi miłością i gotowością na pełnienie woli Bożej. W dniu odpustu po każdej Mszy św. będzie przyjęcie do Szkaplerza świętego. Wielu z nas nosi szkaplerz, znak zbawienia i ratunku w niebezpieczeństwach. Nośmy go z wiarą i miłością i prośmy Najświętszą Maryję Pannę, abyśmy mogli dojść do zbawienia wiecznego. W dniu odpustu, niech nie będzie nikogo w naszej parafii, kto by nie oddał czci i hołdu Matce Najświętszej poprzez uczestnictwo w Eucharystii. Spowiedź z racji odpustu w środę, czwartek i piątek od 17.30. W dniu odpustu o godz. 11.00 Msza św. za zmarłych i żyjących organizatorów, profesorów i uczestników Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Łańcucie. Po Mszy św. wieczornej w dniu odpustu, zapraszamy na koncert „Trio Cantabile” z Lublina poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do licznego udziału.
4. Bóg zapłać za dar ołtarza złożony dziś na tacę, który jest przeznaczony na cele parafialne.
5. W tym tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności:
6. Słowo Życia: 

15 lipca 2016|