TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 26 czerwca 2016r.

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 26 czerwca 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. To już ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszamy o 17.30.

2. Jutro czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy, jest to zarazem dzień imienin Ks. Prałata Władysława, w którego intencji będziemy się modlić na Mszy św. wieczornej.

3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie.

4. W środę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.00; 7.30; 9.00; 15.15; 18.00. Ofiary zebrane na Mszach są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W tym dniu swe imieniny obchodzi ks. Paweł Bajger.

5. W czwartek o 16.30 indywidualna Godzina Święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa.

6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek do południa odwiedzimy chorych, a od 16.00 możliwość spowiedzi.Zachęcamy, aby w pierwszepiątki, jak największa liczba wiernych przyjmowała Komunię Świętą w duchu wynagrodzenia Panu Jezusowi za grzechy własne i innych.

7. W sobotę o godz.  18.00 zapraszamy na Mszę Świętą ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Każdy kto kocha Maryję nie stara się brać udział w tym nabożeństwie.

8. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie ludzi młodych na Przemyską Pieszą Pielgrzymkę z Łańcuta na Jasną Górę w dniach od 06 – 15 lipca b.r. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej i w zakrystii po każdej Mszy św. Wszelkich informacji udziela przewodnik grupy ks. Wiktor Florek.Spotkanie organizacyjne dziś o godz. 16.00. Podczas Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, uczestnicy będą się modlić w intencjach, które w formie pisemnej można składać do zakrystii. Formularze wraz z objaśnieniem będą wyłożone na ołtarzach bocznych w kościele. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na pokrycie kosztów organizacji pielgrzymki. We wszystkich tych intencjach, każdego dnia podczas trwania pielgrzymki, będzie sprawowana Msza św.

9. Caritas Archidiecezji Przemyskiej realizuje projekt: „Wsparcie osób młodych na rynku pracy”. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc, zainteresowanych zapraszamy do Świetlicy Środowiskowej Caritas w Łańcucie, ul. Farna 22.

10. Koło Radia Maryja działające przy naszej parafii, organizuje10 lipca pielgrzymkę do Częstochowy na ogólnopolską pielgrzymkę słuchaczy Radia Maryja. Zapisy w kancelarii parafialnej.

11. W najnowszym numerze Niedzieli czytamy o inicjatywie „Solidarności”, by ograniczyć handel w niedzielę. Zyskają na tym rodziny i pracownicy placówek handlowych. Ponadto zachętę, aby odkryć wielki dar modlitwy brewiarzowej, która jest modlitwą dla każdego. Do Gościa jest dołączony film o miłości, która nie zna granic.

12. Za tydzień ostania niedziela promująca ŚDM w Krakowie, a o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.

13. W tym tygodniu zmarli: Danuta Dudek, Leszek Korosteński i Stefania Jarosz. Dobry Jezu …

14. Słowo Życia: „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli, żyjąc tylko według ciała” (Ga 1,13).

26 czerwca 2016|