DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19 czerwca 2016r.

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19 czerwca 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zapraszamy codziennie o 17.30na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie duszpasterstwa nauczycieli, w środę Koła Misyjnego. W środę o godz. 17.30 nowenna do św. Jana Pawła II.

3. W czwartek przeżywać będziemy Dzień Ojca. Wszystkich ojców otoczmy naszą modlitwą podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej.

4. Z racji kończącego się roku szkolnego zapraszamy na Msze św. dziękczynne dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. I tak w czwartek o godz. 13.00 Msza św. dla Gimnazjum nr 1, w piątek o godz. 8.00 – dla młodzieży i nauczycieli szkółponadgimnazjalnych a o godz. 9.00 dla dzieci, nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Łańcucie. Uczniów i nauczycieli  zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w czwartek od godz. 17.00.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie wolontariuszy i wszystkich wyjeżdzających na ŚDM do Krakowa, natomiast w czwartek spotkanie dla rodzin, które zdecydowały się na przyjęcie młodych w czasie ŚDM.

6. W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy w tym dniu do udziału w Eucharystii szczególnie Janów i Janiny. W tym dniu swe imieniny przeżywać będzie ks. Jan Częczek; któremu życzymy wielu łask Bożych w posłudze kapłańskiej i w codziennym życiu.

7. Czytajmy prasę katolicką: Niedziela z racji Dnia Ojca pisze o prawdziwym mężczyźnie; Gość zachęca do poparcia obywatelskiej inicjatywy dążącej do ograniczenia handlu w niedziele.

8. Zapraszamy wszystkich, szczególnie ludzi młodych na Przemyską Pieszą Pielgrzymkę z Łańcuta na Jasną Górę w dniach od 06 – 15 lipca b.r. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej, w zakrystii po każdej Mszy św. Wszelkich informacji udziela przewodnik grupy ks. Wiktor Florek. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Niedzielę 26 czerwca o godz. 16.00. Podczas Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, uczestnicy będą się modlić w intencjach, które w formie pisemnej można składać do zakrystii. Formularze wraz z objaśnieniem będą wyłożone na ołtarzach bocznych w kościele. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na pokrycie kosztów organizacji pielgrzymki. We wszystkich tych intencjach, każdego dnia podczas trwania pielgrzymki, będzie sprawowana Msza św.

9. Caritas Archidiecezji Przemyskiej realizuje projekt: „Wsparcie osób młodych na rynku pracy”, który dotyczy osób bezrobotnych w wieku 15 – 29 lat.Szczegółowych informacji można uzyskać w Świetlicy Środowiskowej Caritas w Łańcucie, ul. Farna 22.

10. Koło Radia Maryja działające przy naszej parafii, organizuje 10 lipca pielgrzymkę do Częstochowy na ogólnopolską pielgrzymkę słuchaczy Radia Maryja. Zapisy w kancelarii parafialnej.

11. W poniedziałek i we wtorek o godz. 19.00 można oglądnąć bardzo dobry film; Bóg w Krakowie” w MDK. Zachęcamy.

12. W tym tygodniu zmarli: Stanisław Pelc, Anna Błachowicz i Władysław Kołodziej. Dobry Jezu …

13. Słowo Życia: Miłość Chrystusa nigdy nie zawodzi(św. S. Faustyna). 

19 czerwca 2016|