JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 12 czerwca 2016r.

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 12 czerwca 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną Eucharystią.

2. W poniedziałekobchodzić będziemy wspomnienie świętego Antoniego z Padwy znakomitego nauczyciela Ewangelii, który jest patronem dzieci, małżeństw, narzeczonych, ubogich i rzeczy zaginionych. Tradycyjnie w tym dniu odbywa się poświęcenie lilii i błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy na błogosławieństwo i poświęcenie o godz. 18.00.

3. We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy młodzież klas II gimnazjum na nabożeństwo i Mszę św. podsumowującą rok formacji przed sakramentem bierzmowania a w środę młodzież klas I.

4. We wtorek po wieczornej Mszy św. medytacja biblijna „Lechio divina”, w środę spotkanie Akcji Katolickiej a w piątek Rycerzy Kolumba.

5. Stowarzyszenie trzeźwościowe „Krokus” zaprasza na warsztaty edykacyjno – informacyjne na temat: „Uzależnienia”, które odbędą się w środę 15.06.  o godz. 18.00 w domu parafialnym.

6. Zarząd Koła Łańcuckiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, serdecznie zaprasza członków Koła na Mszę św. z okazji święta Patrona w piątek 17.06. o godz. 18.00 a następnie na spotkanie przy ul. Ottona z Pilczy 2.

7. W naszym kościele w ramach testu wstawiono nowy system świeczników wotywnych  – ST. Killians, uważany za najczystszy, najbezpieczniejszy z obecnie dostępnych. Rozwiązanie to jest innowacyjne, bezobsługowe, bezpieczne, niewydzielające sadzy i nie generujące odpadów co sprawia, że nie ma negatywnego wpływu na wnętrze kościoła i jest przyjazne środowisku. Świeczniki te sprawdziły się i są już stosowane w wielu kościołach, sanktuariach i katedrach m.in. na Wawelu czy w Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Czas testu – to jeden miesiąc, później podejmiemy decyzję o ewentualnym zakupie. Prosimy o opinie i uwagi.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zarówno Niedzieli jak i Gościa, aby być światłym chrześcijaninem. Rodziców zachęcamy do nabycia Małego Gościa dla dzieci w którym znajdziemy reprezentacje krajów grające na Euro. Ukazał się kolejny numer „Dobre Nowiny”. Gratisowy numer można zabrać z bocznych ołtarzy.

9. Bóg zapłać za dar ołtarza złożony dziś na tacę, który jest przeznaczony na cele parafialne.

10. W tym tygodniu zmarli: Justyna Naróg i Antonina Krowicka. Dobry Jezu …

11. Słowo Życia: Pan Jezus powiedział do św. Faustyny: „Pragnę, abyś głębiej poznała moją miłość, jaką pała moje serce ku ludziom, a zrozumiesz to, kiedy będziesz rozważać moją mękę”.

11 czerwca 2016|