Pielgrzymka do Gniezna, Kalisza i Poznania

W dniach od 27 do 28 maja dzieci ze Szkolnego Koła Caritas, działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego, wraz z rodzicami i wychowawcami wyruszyli na pielgrzymkę do miejsc, w których rozpoczęła się polska historia.

Pierwszy dzień pielgrzymki rozpoczęliśmy od mszy w katedrze gnieźnieńskiej, a następnie zwiedziliśmy Rynek i pojechaliśmy na Ostrów Lednicki. Tam mogliśmy zobaczyć miejsce, w którym znajdowała się jedna z pierwszych osad na naszym terenie, a także odwiedzić Muzeum Pierwszych Piastów. Następnym punktem wyprawy były Pola Lednickie, gdzie mogliśmy przejść przez Bramę Rybę oraz zobaczyć salę, w której zgromadzone zostały pamiątki po Janie Pawle II.

Drugi dzień poświęcony został na zwiedzanie Poznania. Rozpoczęliśmy go mszą świętą w kościele św. Rocha, przy relikwiach bł. s. Sancji, serafitki. Tego dnia mogliśmy zobaczyć katedrę, poznański Rynek, Ratusz (i koziołki), a także odwiedziliśmy Muzeum Rogalowe, Palmiarnię i ZOO, do którego dojechaliśmy kolejką Maltanką.

Ostatniego dnia pielgrzymki udaliśmy się do Kórnika, gdzie zwiedziliśmy Arboretum i przepiękny kórnicki pałac. Kolejnym punktem na naszej trasie było sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, gdzie uczestniczyliśmy w Eucharystii. Po zwiedzeniu miasta udaliśmy się w drogę powrotną do Łańcuta.

Głównym organizatorem pielgrzymki była s. Ewelina i ks. Tomasz, którym składamy serdeczne Bóg zapłać, za wielki trud pracy i zaangażowania.

 Za http://przemyska.pl/2016/06/16/pielgrzymka-do-gniezna-kalisza-i-poznania/

9 czerwca 2016|