DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 5 czerwca 2016r.

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 5 czerwca 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną. O godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa, różaniec i zmiana tajemnic.

2. Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego wieczoru o godz. 17.30 wspólnie śpiewamy litanię do Bożego Serca i odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po nabożeństwie Msza święta. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania indywidualne kandydatów do sakramentu bierzmowania;  gimnazjaliści klas II – we wtorek i środę od godz. 15.00, a w czwartek od godz. 14.00 z klas I. Na spotkanie kandydaci przynosząze sobą indeks formacji katolickiej oraz zeszyt z religii.Obecność na rozmowie jest obowiązkowa.

4. Przypominamy, że w Roku Miłosierdzia w naszym kościele, który jest Bramą Miłosierdzia, można zyskać odpust zupełny. Warunki zyskania odpustu są wypisane na specjalnych tablicach zamieszczonych w przedsionku świątyni. Zapraszamy w każdy piątek o godz. 17.00 na Godzinę Miłosierdzia i o 18.00 na Mszę świętą, na której możemy zyskać wspominany odpust.  Pamiętajmy, że każdy z nas jest zobowiązany po odpuszczeniu grzechów w sakramencie pokuty do osobistej pokuty, czyli wynagrodzenia Bogu i ludziom za popełnione grzechy.  W Roku Jubileuszu mamy ten przywilej, że to wynagrodzenie za grzechy własne i bliskich, zarówno żywych jak i zmarłych, możemy uczynić poprzez zyskanie odpustu zupełnego (czyli darowania kary za grzechy). Dlatego zachęcamy do korzystania z tego przywileju Roku Miłosierdzia, bo inaczej odkładamy odpokutowanie za grzechy na wieczność.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 swój Jubileusz będzie obchodzić Ochotnicza Straż Pożarna i Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie. OSP Łańcut w tym roku przeżywa 140 lecie swej działalności a Miejska Biblioteka 70 – lecie. Gratulujemy.

6. Przygotowując się do ŚDM w Krakowie, dziś przy naszym kościele młodzież i katecheci, proszą o wsparcie organizacji tego wydarzenia wiary, ofiarując upominek.

7. Za tydzień taca na cele parafialne.

8. Gorąco polecamy najnowszy numer Niedzieli i Gościa. Niedziela pisze między innymi o spowiedniku króla Jana III Sobieskiego O. Stanisławie Papczyńskim, dziś kanonizowanym w Rzymie, natomiast Gość zamieszcza świadectwo Andrea Bocelliego, że z Bogiem jesteśmy silniejsi niż tsunami. Ukazał się czerwcowy numer Gaude Mater, zachęcamy do lektury.

9. Od 3 czerwca na ekranach kin można oglądać wyjątkowy polski film fabularny. „Bóg w Krakowie” to dzieło o potędze Bożego miłosierdzia, sile modlitwy, nadziei, przebaczenia, poświęcenia, miłości, wolności i tęsknocie człowieka za Stwórcą. Gorąco zachęcamy do jego oglądnięcia. Informujemy, że film ten będzie wyświetlany w MDK 20 i 21 czerwca br.

10. W tym tygodniu zmarli: Eugeniusz Kluz i Tadeusz Kolczak. Dobry Jezu …

11. Słowo Życia: „Nie płacz” – mówi Chrystus, który wskrzesił młodzieńca. Tylko Bóg ma prawo powiedzieć takie słowa w obliczu śmierci, bo tylko On jest silniejszy niż śmierć. Jezu ufam Tobie.

7 czerwca 2016|