DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 29 maja 2016r.

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 29 maja 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jeszcze dziś, jutro i pojutrze o godz. 17.30 odbywać się będą nabożeństwa majowe. Od środy natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa również o godz. 17.30.

2. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała, procesja wokół kościoła po nabożeństwie majowym, a w środę i czwartek po litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. We wtorek obchodzić będziemy święto Nawiedzenia NMP, o godz. 18.00 Msza św. i modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie.

4. W środę 1 czerwca, przypada Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich wiernych. Zapraszamy dzieci w środę a szczególnie w czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała, kiedy to na Mszy św. o godz. 18.00 będzie ich błogosławieństwo oraz poświęcenie ziół i kwiatów.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od 16.00. W czwartek o godz. 16.30 spotkanie Straży Najśw. Serca Pana Jezusa i Godzina Święta. Po wieczornej eucharystii spotkanie Apostolatu Modlitwy za Kapłanów.

6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, święto patronalne Straży Honorowej oraz Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Do południa odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. W tym dniu zachęcamy do udziału we Mszy św. i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Bożemu Sercu za wszelkie grzechy i zniewagi. Przypominamy, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna. 

7. W sobotę przypadnie wspomnienie Niepokalanego Serca NMP,  po wieczornej Mszy św. nabożeństwo fatimskie. Zachęcamy do licznego udziału.

8. W najbliższą niedzielę 5 czerwca, papież Franciszek dokona kanonizacji naszego rodaka bł. O. Stanisława Papczyńskiego, który troszczył się o ubogich, chorych i umierających, wspierał przytułki i szpitale, pocieszał strapionych, upominał się o odrzuconych i traktowanych niesprawiedliwie. O. Papczyński, powtarzał, że pragnąc miłosierdzia, mamy je świadczyć. Sam był wybitnym kaznodzieją, wykładowcą retoryki i mistrzem życia duchowego. Zmarł 17.09.1701 roku w Górze Kalwarii. Jest m.in. patronem dzieci nienarodzonych i rodziców pragnących potomstwa.

9. W przyszłą niedziele, młodzi będą kwestować przy naszym kościele na ŚDM. O godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe, różaniec i zmiana tajemnic.

10. Kino „Gabinet” przy MDK w Łańcucie zaprasza 30 i 31.05. o godz. 19.00 na film „Błogosławiona wina”. Film ten to niezwykle barwny dokument fabularyzowany o cudownym obrazie Matki Bożej Kodeńskiej. Szczegóły znajdziemy na afiszach.

11. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łańcucie ul. Mickiewicza 6, w dniu 30 maja w godz. 9.00 – 14.00, zaprasza na badania i porady profilaktyczne. Szczegóły znajdziemy na afiszach.

12. W tym tygodniu zmarł Julian Strzałkowski i Andrzej Sobol. Dobry Jezu …

13. Słowo Życia: „Wiara katolicka rozwiązuje wszystkie nasze niepokoje, uspokaja umysły i napełnia serca nadzieją”. – (św.. Jose Maria Escriva)

28 maja 2016|