NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY- 22 maja 2016r.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY- 22 maja 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe i nowennę do św. Jana Pawła II.

2. Jutro po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

3. W środę o godz. 20.00 majówka w parku na rynku miasta.

4. W najbliższy czwartek, przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 13.00 i 18.00.  Po Mszy św. o godz. 9.30 rozpocznie się  procesja eucharystyczna. Trasa procesji: Rynek, Plac Sobieskiego, ul. Królowej Elżbiety, Rynek i zakończenie na ul. Dominikańskiej. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Przygotujmy ołtarze, udekorujmy nasze domy, mieszkania i miejsca pracy a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby je opromieniło Jego błogosławieństwo. Prosimy by na trasie procesji nie parkować samochodów. O przygotowanie ołtarzy prosimy w tym roku: pierwszy przy ołtarzu polowym – Straż Najśw. Serca Pana Jezusa wraz z grupą modlitewną i Kołem Radia Maryja; drugi na Placu Sobieskiego – Akcja Katolicka i Koło Misyjne; trzeci w Rynku – młodzież oazowa i woluntariusze ŚDM, czwarty ul. Dominikańska – rodzice dzieci komunijnych. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian i gości a szczególnie wszystkie wspólnoty i grupy żywego Kościoła oraz, dzieci komunijne. Duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała będzie spowiedź w środę od godz. 17.00. Próba sypania kwiatów dla dzieci w środę o godz. 16.30.

5. Przez oktawę Bożego Ciałao godz. 17.30 odbywać się będzie procesja eucharystyczna wokół  kościoła, a po niej Msza św. Zachęcamy do licznego udziału.

6. W Boże Ciało o godz. 19.00 w parku Sybiraków os. Baranówka w Rzeszowie odbędzie się koncert ewangelizacyjny pt.: „Jednego serca, jednego ducha”. Zachęcamy do udziału, szczególnie młodzież.

7. Dbajmy o systematyczną formację i czytajmy prasę katolicką. Ukazał się czerwcowy numer Małego Gościa.

8. Rodzice i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 własnoręcznie wykonali upominki z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Zapraszamy na kiermasz. Zebrane datki są przeznaczone na dofinansowanie pielgrzymki dla dzieci.

9. Słowo Życia: „Boże, w Trójcy Świętej jedyny! W Ciebie wierzę, Tobie ufam, Ciebie miłuję i uwielbiam, o błogosławiona Trójco” (z listu abpa A. Szala). 

22 maja 2016|