ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 15 maja 2016r.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 15 maja 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w naszej parafii przeżywamy dzień Pierwszej Komunii Świętej. Modlitwie wszystkich polecamy dzieci i ich rodziny, aby w nich była pielęgnowana miłość do Chrystusa w codziennej modlitwie, niedzielnej Eucharystii, częstej spowiedzi i życiu według Bożych przykazań. Najbliższy tydzień będzie dla dzieci i ich rodziców tzw. białym tygodniem a strój pierwszokomunijnyniech zaprasza wszystkich do czystości serca. Msze św. wieczorne w tym tygodniu odbywać się będą zaraz po majówkach na których nie będzie czytanki.

2. Dziś o godz. 16.00 w MDK odbędzie spektakl: „Rzecz o św. Stanisławie”, przygotowany przez parafialną grupę teatralną, zapraszamy.

3. Wszystkich parafian zapraszamy także do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego wieczoru o godz. 17.30 spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym, a w środę dodatkowo o godz. 20.00 majówka odbędzie się przy stawie browarnym.

4. Jutro, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.15 i 18.00.

5. We wtorek spotkanie duszpasterstwa nauczycieli.

6. W najbliższy czwartek  oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. W tym dniu módlmy się za kapłanów i o nowe powołania.

7. W kolejny czwartek przypadnie uroczystość Bożego Ciała. W związku z licznymi prośbami wiernych (szczególnie osób starszych), że trasa procesji jest dla nich zbyt uciążliwa, informujemy, że odbywać się ona będzie dawnym szlakiem. Ołtarze w tym roku przygotują: pierwszy – Straż Najśw. Serca Pana Jezusa wraz z grupą modlitewną i Kołem Radia Maryja; drugi  – Akcja Katolicka i Koło Misyjne; trzeci – młodzież oazowa i woluntariusze ŚDM, czwarty – rodzice dzieci komunijnych.

8. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w Przemyślu, odbędzie się ingres abpa Adama Szala. Na to ważne wydarzenie Ks. Bp Stanisław Jamrozek zaprasza diecezjan a szczególnie skupionych w ruchach i wspólnotach eklezjalnych. Wyjazd autokaru o godz. 7.30 z pod MDK. Wcześniej swój udział należy zgłosić w kancelarii parafialnej.

9. Prosimy o systematyczne czytanie prasy katolickiej.

10. Stowarzyszenie trzeźwościowe „Krokus” zaprasza na warsztaty na temat uzależnień w środę 18.05. br. o godz. 18.00, które odbędą się w domu parafialnym.

11. MDK wdniu 28.05. br.zaprasza na operę Stanisława Moniuszki „Flis”. Szczegóły znajdziemy na afiszach.

12. Dziś w Rzeszowie o godz. 15.00 z pod kościoła OO. Bernardynów wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny. W marszu weźmie udział prof. B. Chazan. Zachęcamy do udziału.

13. W tym tygodniu zmarł Władysław Chorzępa i Franciszek Winiarz. Dobry Jezu …

14. Słowo Życia: Przyjdź Duchu Święty i oświeć nas, utul, obmyj, ulecz, rozgrzej i prowadź, bo bez Twego tchnienia pośród nas są tylko ciernie i nędze. Przyjdź, Dawco łask drogich, Słodka serc radości, Słodkie orzeźwienie, przyjdź !

14 maja 2016|