WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 8 maja 2016r.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 8 maja 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywana dziś uroczystość wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa jest dopełnieniem tajemnicy Jego zmartwychwstania. W tym roku zbiega się ona z uroczystością św. Stanisława Bpa. naszego patrona, którego liturgicznie wspomnienie będziemy obchodzić jutro. Bóg zapłać Ks. Maciejowi Gieruli za wygłoszone z racji odpustu parafialnego Słowo Boże. Życzymy Księdzu darów Ducha Świętego w posłudze kapłańskiej, mile wspominamy czas posługi w łańcuckiej Farze i zapewniamy o pamięci.

2. Dziś święcenia diakonatu przyjmuje nasz parafianin, alumn Maciej Ruszel. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.

3. Przypominamy, że przez cały miesiąc, nabożeństwo majowe w naszym kościele jest godz. 17.30.  Gorąco zachęcamy do licznego udziału. Ponadto w środę o godz. 20.00, będziemy śpiewać litanię loretańską na terenie łańcuckiego szpitala.

4. We wtorek po Mszy wieczornej, odbędzie się medytacja biblijna „Lechio divina”.

5. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na spotkanie formacyjne gimnazjalistów klas I.

6. W sobotę o godz. 9.00 rozpoczną się warsztaty muzyczne przed ŚDM.

7. Również w sobotę o godz. 15.00 nabożeństwo pokutne i spowiedź św. dla dzieci komunijnych ich rodzin. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 I Komunia dzieci klas III.

8. Z racji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w najbliższą sobotę o godz. 20.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne i Droga Światła (prosimy zabrać ze sobą świece). Zapraszamy na tę modlitwę wszystkich chętnych a szczególnie grupy i wspólnoty działające przy parafii oraz obowiązkowo kandydatów do bierzmowania.

9. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 w MDK odbędzie spektakl: „Rzecz o św. Stanisławie”, przygotowany przez parafialną grupę teatralną.

10. W dniu 13 maja w godzinach od 8.00 do 12.00, przy MDK w Łańcucie, będzie przeprowadzona akcja honorowego krwiodawstwa. Organizatorzy zachęcają do podzielenia się bezcennym darem, który ratuje życie. 

11. W tym tygodniu zmarł Zdzisław Inglot. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

12. Słowo Życia:  Przeżywając 1050 rocznicę chrztu Polski, powinniśmy sobie na nowo uświadomić, że naszym największym narodowym skarbem jest Jezus Chrystus.

10 maja 2016|