SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 1 maja 2016r.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 1 maja 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W związku z osiągnięciem wieku emerytalnego przez Księdza Abpa Józefa Michalika, Ojciec Święty Franciszek mianował arcybiskupem metropolitą przemyskim dotychczasowego biskupa pomocniczego naszej archidiecezji Adama Szala. Módlmy się za nowego Pasterza, „aby mógł podjąć i wypełnić swoją posługę w duchu miłości do Chrystusa Pana i Jego ludu”.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga.Dzisiaj zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo i zmianę tajemnic o godz. 17.00. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną Eucharystią. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach, szczególnie dzieci. Ponadto w majowe środy, wieczorem o godz. 20.00 będziemy śpiewać litanię loretańską w różnych miejscach parafii. W najbliższą środę na os. Sikorskiego.

3. Dziś przy naszym kościele kwestują młodzi wraz z katechetami na ŚDM. Bóg zapłać za dar serca, a młodzież dziękuję darczyńcom upominkiem.

4. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, o godz. 9.30 Msza św. za Ojczyznę. Przez ten cały świąteczny dzień niech towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Miłość do Ojczyzny wyraźmy też poprzez wywieszenie flagi.

5. W środę wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych. O godz. 17.30 – Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania – klasy II gimnazjum.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiącaW czwartek o godz. 16.30 – spotkanie Straży Najśw. Serca Pana Jezusa i Godzina Święta. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolstwa Modlitwy za kapłanów. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00. W pierwszy piątek miesiąca do południa odwiedzimy chorych. Spowiedź od godz. 16.00, a o godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rycerzy Kolumba. W pierwszą sobotę miesiąca ogodz. 18.00 – Nabożeństwo Fatimskie (Msza Święta, procesja różańcowa zakończona apelem).

7. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i uroczystość św. Stanisława Bpa – odpust parafialny. Główna Msza św. o godz. 11.00 z procesją eucharystyczną. Homilie głosić będzie Ks. Maciej Gierula, były wikariusz, obecnie pracujący w Gruzji. Do odpustu parafialnego ku czci św. Stanisława Bpa przygotowujemy się przez nowennę. Również w przyszłą niedzielę odbędą się święcenia diakonatu naszego parafianina alumna Macieja Ruszla.

8. W tym tygodniu wypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje.

9. Ukazał się majowy numer Gaude Mater. Zachęcamy do lektury. Polecamy również Niedzielę i Gościa.

10. Caritas Archidiecezji Przemyskiej realizuje projekt dofinansowany z UE: „Wielopłaszczyznowe wsparcie osób młodych – młodzieży NEET, na podkarpackim rynku pracy”. Szczegóły znajdziemy na afiszach i w Gaude Mater. Zainteresowanych zapraszamy do punktu rekrutacyjnego przy Świetlicy Caritas w Łańcucie, ul. Farna 22.

11. Słowo Życia: „Kto miłuje Jezusa ten zachowuje Jego naukę, a Ojciec niebieski umiłuje go”.

2 maja 2016|