PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY- 24 kwietnia 2016r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY- 24 kwietnia 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zgodnie z prośbą Ojca Świętego Franciszka, dziś we wszystkich kościołach w Europie, odbywa się zbiórka na pomoc humanitarną dla Ukrainy.Bóg zapłać za dar ołtarza złożony na ten cel.

2. Przeżywamy dziś Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje większą rozwagą i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży, tym bardziej że coraz cieplejsze dni zachęcają do organizowania wycieczek. Starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów mechanicznych.

3. Jutrzejsze święto Świętego Marka Ewangelisty to tradycyjny dzień modlitwy o urodzaje. Chociaż dopiero w przyszłym tygodniu przeżywać będziemy specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące, chciejmy w naszej osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby przyniosły one obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

4. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. i modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej a w piątek o 17.00 na Godzinę Miłosierdzia. W piątek po wieczornej Mszy św. rozpoczniemy nowennę przed święceniami diakonatu Macieja Ruszla naszego parafianina.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj, o godz. 17.00 nabożeństwo majowe, różaniec i zmiana tajemnic. W najbliższą niedzielę będą zbierane przy naszym kościele podpisy poparcia dla projektu ustawy zakazującego aborcji, oraz zbiórka do puszek na ŚDM w Krakowie.

6. Czytajmy Niedzielę i Gościa, oraz kolejny gratisowy numer Dobrych Nowin.

7. W dniach 18 – 19 maja jest organizowana pielgrzymka dziękczynna w Roku Jubileuszu 1050 – lecia chrztu Polski do Warszawy, Niepokalanowa i Torunia. Szczegóły będą zamieszczone w najbliższym numerze Gaude Mater. Zapisy w kancelarii parafialnej.

7. W tym tygodniu zmarli: Katarzyna Bożek i Wojciech Szabatowski. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …

8. Słowo Życia: „Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak ja was umiłowałem” (J 13,34).

25 kwietnia 2016|