CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 17 kwietnia 2016r.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 17 kwietnia 2016r.

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna w Kościele – Tydzień Modlitw o Powołania. Pamiętajmy w naszej modlitwie o tej ważnej intencji, módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.

2. Rektorat WSD w Przemyślu zawiadamia, że 8 maja br., święcenia diakonatu przyjmie nasz parafianin – alumn Maciej Ruszel, któregopolecamy modlitwie parafian. W dniu 29 kwietnia rozpoczniemy nowennę przed Jego święceniami.

3. Jutro wyjazdowe spotkanie Akcji Katolickiej w Leżajsku. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie duszpasterstwa nauczycieli.

4. W czwartek o godz. 17.30 nieustanna nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej, a w piątek o 17.00 Godzina Miłosierdzia. Zachęcamy do licznego udziału.

5. We wtorek 19 .04 o godz. 18.00 Grupa Al – Anon „Iskra” Łańcut,organizuje w domu parafialnym, mityng informacyjny o swej działalności, aby docierać z informacją do tych, którzy potrzebują pomocy w zmaganiu się z chorobą alkoholową.

6. Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Krokus” Łańcut,

7. W dniach 20 – 22 maja br. odbywać się będzie katecheza przedmałżeńska u Sióstr Służebniczek przy ul. Górne w Łańcucie. Zapisy w kancelarii parafialnej.

8. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. O godz. 11.00 Msza św. w intencji 10 Pułku Strzelców Konnych.

9. MDK w Łańcucie zaprasza na wielki koncert charytatywny dla dwuletniej Mai z Łańcuta. Dziewczynka cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Koncert odbędzie się 23.04.br. w MDK –u o godz. 18.00. W programie wystąpią grupy muzyczne: FreebornBrothers i MoriahWoods, a także animacje i mała gastronomia. Wstęp wolny.

10. Najbliższa niedziela jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Niech nasza modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Niedziela i Gość dużo miejsca poświęcają 1050 rocznicy chrztu Polski a Niedziela omawia nowy dokument papieża Franciszka poświęcony rodzinie, adhortację  „Amorislaetitia” (Radość miłości).

12. W tym tygodniu zmarła Danuta Szczepanik. Dobry Jezu …

13. Słowo Życia: „Gdzie chrzest tam nadzieja”.

17 kwietnia 2016|