TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY – 10 kwietnia 2016r.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY – 10 kwietnia 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie inauguruje Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego. Najbliższa wspólna medytacja biblijna „Lechio divina” we wtorek po wieczornej Mszy św.  Zapraszamy.

2. W tym tygodniu, w dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. Dziękczynienie za łaskę chrztu w naszej parafii będziemy obchodzić 3 Maja w uroczystości Matki Bożej Królowej Polski. Z tej racji zachęcamy, aby do naszych domów powróciły kropielnice na wodę święconą, którą można zabierać z kościoła ze specjalnego naczynia. Kropielnice można nabyć w kiosku przy kościele i w sklepach z dewocjonaliami.

3. W związku z kolejną rocznicą katastrofy pod Smoleńskiem zapraszamy dziś o godz. 17.00 na nabożeństwo różańcowe w intencji Ojczyznyo jedność i pojednanie w naszym narodzie oraz w intencji ofiar lotniczej katastrofy i za pomordowanych z rąk hitlerowskiego i sowieckiego okupanta.

4. Jutro po wieczornej Mszy św. spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

5. W środę o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas I gimnazjum.

6. W czwartek o godz. 17.30 nieustanna nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej,a w piątek o 17.00 Godzina Miłosierdzia. Zachęcamy do licznego udziału.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. dla rodziców i dzieci komunijnych.

8. Bardzo prosimy, aby sięgnąć do prasy katolickiej i dbać o systematyczną lekturę.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na cele parafialne.

10. Zmarłych w tym tygodniu parafian: Tadeusza Płachtę, Eugeniusza Burak, Weronikę Szpunar, Annę Mosiak i Teresę Kluz, polecamy Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …

11. Słowo Życia: „Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” (Dz 5, 29).

9 kwietnia 2016|