DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 2016r.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

3 kwietnia 2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. W Godzinie Miłosierdzia wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka. O godz. 17.00 różaniec i zmiana tajemnic.

2. Dziś obchodzimy patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. Doświadczając Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni. Dziś przy naszym kościele kwestuje młodzież na ŚDM, rozprowadzając wartościowy film „Największy z cudów”, poświęcony Mszy św.

3. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zaprasza dziś o godz. 14.30 do MDK na koncert charytatywny „Serce wielkie nam daj”, na którym wystąpią między innymi Zespół Taneczny Pyza z Albigowej, występ młodzieży z ZST w Łańcucie, oraz Zespół Classic. Koncert rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Natomiast w przyszłą niedzielę przy naszym kościele odbędzie się zbiórka dla najbiedniejszych.

4. Jutro obchodzić będziemy w tym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na Mszy  Św. o godz. 18.00.Jak co roku w naszym kościele, zbierane będą dary: środki czystości, artykuły spożywcze dla Domu Matki i Dziecka w Przemyślu. Artykuły te będzie można składać w poniedziałek i wtorek do specjalnych wózków.

5. W środę o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum.

6. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej.

7. W każdy piątek o godz. 17.00, podczas Roku Miłosierdzia, zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia do łańcuckiej Fary. Zwieńczeniem tej modlitwy będzie Msza św. o Bożym Miłosierdziu i możliwość zyskania odpustu zupełnego.

8. W piątek o godz. 19.00 spotkanie Rycerzy Kolumba.

9. W sobotę od od godz. 9.00 do 13.00 odbywać się będą warsztaty muzyczne dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zapraszamy młodzież grającą na instrumentach muzycznych i młodzież śpiewającą, chcącą włączyć się w organizację Światowych Dni Młodzieży.

10. W najbliższą niedzielę rozpocznie się w Kościele Tydzień Biblijny. 

11. Zachęcamy do przedłużenia prenumeraty Niedzieli i czytania prasy katolickiej. Niedziela dużo miejsca poświęca rodzinie Ulmów, do Gościa jest dołączona płytka CD z Koronką do Miłosierdzia Bożego, którą wykonują wybitni wokaliści.Ukazał się kwietniowy numer Gaude Mater, życzymy owocnej lektury.

12.  Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 1 w Łańcucie zapraszają rodziców dzieci klas szóstych na spotkanie w czwartek o godz. 17, oraz szóstoklasistów w piątek o godz. 12.00.

13.  W tym tygodniu zmarli: Mieczysław Patena, Ludmiła Kumorek i Janusz Filip. Dobry Jezu …

14. Słowo Życia: Pan Jezus do św. Faustyny powiedział: Odmawiaj nieustannie koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Pragnę, aby świat cały poznał miłosierdzie moje …

2 kwietnia 2016|