NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 27 marca 2016r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 27 marca 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii, która trwa 50 dni do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako jedną uroczystość. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. Dziś Msze Święte o godz. 9.30, 11.00 i 13.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej o 18.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dziś po Mszy o godz. 13.00 a w pozostałe dni po eucharystii wieczornej.

2. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Chociaż nie jest on świętem obowiązkowym, to jednak w Polsce ma uroczysty charakter. Msze Święte w naszym kościele tak jak w niedzielę. Nasze jutrzejsze uczestnictwo w Eucharystii niech będzie wyrazem naszej miłości ku Bogu i zadośćuczynieniem za nasze grzechy, a zwłaszcza za opuszczone Msze Święte w niedziele i święta obowiązkowe, oraz za brak należytego skupienia podczas liturgii.

3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie a w środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

4. We wtorek o godz. 10.00 młodzież przyjmująca w tym roku sakrament bierzmowania, rozpoczyna bezpośrednie przygotowanie. Na spotkaniach w środę i czwartek o godz. 16.30 przygotowanie liturgii sakramentu; ana wieczornej Mszy św. przez trzy dni przygotowanie duchowe. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa.

5. Za tydzień – niedziela Miłosierdzia Bożego, którą w Roku Jubileuszowym chcemy obchodzić szczególnie uroczyście. O godz. 13.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Stanisława Jamrozka podczas której udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii i parafii św. Michała.O godz. 15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia a o godz. 17.00 różaniec i zmiana tajemnic. W Niedzielę Miłosierdzia rozpoczniemyTydzień Miłosierdzia i przeżywać będziemy święto patronalne Caritas. Z tej racji w MDK również o godz. 14.30 odbędzie się koncert charytatywny „Serce wielkie nam daj”, poprzedzony Koronką.

6. W przyszła niedzielę – zbiórka przed kościołem na organizację ŚDM.

7. Zachęcamy do czytania świątecznych wydań Niedzieli i Gościa. Znajdziemy tam między innymi, dowody na zmartwychwstanie Jezusa oraz odpowiedź na pytanie jak pogodzić wiarę z rozumem.

8. Parafianom i gościom przybyłym na święta, życzymy, aby każdy z przekonaniem powtórzył radosną nowinę pierwszych świadków, że Chrystus zmartwychwstał. Niech Pan, który usunął smutek i lęk z serc apostołów, usuwa go z serc Waszych. Podążajmy ufnie i odważnie za Nim, abyśmy dostąpili miłosierdzia Bożego i żyli.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności Gabriela Styrnik. „Wieczny odpoczynek…”.

10. Słowo Życia: „Miłość Zmartwychwstałego nie zawodzi, nie lękaj się bo On jest z tobą” – św. Faustyna.  

25 marca 2016|