NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 20 marca 2016r.

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 20 marca 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy tydzień w ciągu roku liturgicznym, nazywany Wielkim. Starajmy się przeżyć ten czas w skupieniu, modlitwie, życzliwości a przede wszystkim uczestniczyć w rekolekcjach i nabożeństwach Wielkiego Tygodnia. Przeżywamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina z Warszawy. Dziś zapraszamy wszystkich na gorzkie żale, a o godz. 18.00 młodzież przygotowującą się do bierzmowania, która będzie się uczyć kształtować swoją osobowość. W czasie rekolekcji o 21.00 zachęcamy do wspólnej modlitwy w rodzinach. W poniedziałek o godz. 7.30 Msza św. z konferencją dla osób starszych i chorych. Wieczorem o 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną /Uczyć się być szczęśliwym/ a o 19.00 katecheza rekolekcyjna dla rodziców dzieci komunijnych i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania /uczyć się być rodzicami/. We wtorek o godz. 7.30 Msza św. z konferencją dla wszystkich /uczyć się mądrości życia/ a o godz. 18.00 zakończenie rekolekcji z możliwością uzyskania odpustu zupełnego.

2. Spowiedź wielkanocna jutro i we wtorek od godz. 9.00 do 12.00 i 14.00 do 18.00. Prosimy o dobre przygotowanie się do sakramentu pokuty i o nieodkładanie spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.

3. Prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii parafialnej, których w Wielką Środę od godz. 10.00 odwiedzimy z posługą kapłańską. Odwiedziny nie dotyczą chorych pierwszopiątkowych.

4. W Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy do 23.00. Porządek adoracji jest umieszczony w gablotach przy kościele oraz na stronie internetowej parafii.

5. Wielki Piątek dzień męki i śmierci Pana naszego Jezusa Chrystusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły; ilościowy i jakościowy. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 8.00, 15.00 i 17.15. Przez cały dzień adorujemy Najśw. Sakrament w ciemnicy według ustalonego porządku. O godz. 18.00 rozpoczniemy liturgię Męki Pańskiej, która się zakończy przeniesieniem Najśw. Sakramentu do grobu. Adoracja do północy. O godz. 22 Gorzkie Żale a po nich pieśni pasyjne w wykonaniu Chóru. W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę do Bożego Miłosierdzia.

6. Wielka Sobota jest dniem, wyciszenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o dłużej osobistej modlitwie święcąc pokarmy. Błogosławienie pokarmów od godz. 8.00 do 17.00. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na renowację zabytków w Ziemi Świętej. O godz. 19.00 liturgia Wigilii Paschalnej, która rozpoczyna już świętowanie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

7. W Niedzielę Zmartwychwstania, rezurekcja o godz. 6.00. Następne Msze św. o godz. 9.30, 11.00 i 13.00.

8. Dziś w Maneżu odbywa się Kiermasz Wielkanocny a o godz. 13.00 konkurs palm.

9. W Niedzielę Miłosierdzia organizowana jest pielgrzymka z Łańcuta do Łagiewnik. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w której znajdziemy wiele ciekawych artykułów ożywiających naszą miłość do Chrystusa, przedstawiający aktualne wydarzenia z życia Kościoła i Ojczyzny.

11. Towarzystwo Brata Alberta zaprasza bezdomnych i ubogich na śniadanie wielkanocne w Wielką Sobotę o godz. 11 w siedzibie Towarzystwa ul. Ottona z Pilczy 2.

12. W ostatnich dniach zmarłyAnna Pelc, Lucyna Szyszkowska, Anna Piłat i Apolonia Wawrzkiewicz.Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …

13. Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w przeżycia Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego.

19 marca 2016|