PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13 marca 2016 r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13 marca 2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus mógł nam okazać swe miłosierdzie.

2. Dziś zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali a w piątek na drogę krzyżową o godz. 8.00 i 18.30 na ulicach naszego miasta. Mękę naszego Pana, będziemy rozważać na ul. Farnej, Rynek, Plac Sobieskiego, Królowej Elżbiety, Rynek, Dominikańska, Rejtana i zakończymy przy kościele. Zapraszamy wszystkich. Nabożeństwo drogi krzyżowej wprowadzi nas w czas parafialnych rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczniemy w sobotę o godz. 18.00. Niech miłość Pana Jezusa zmobilizuje nas do gorliwego uczestnictwa w rekolekcjach.Program rekolekcji jest zamieszczony w Gaude Mater. Od poniedziałku do środy swoje rekolekcje przeżywać będą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2.

3. Dziś po gorzkich żalach spotkanie Straży Bożego Grobu. Zachęcamy mężczyzn i młodzieńców do zaangażowania się, w tę formę apostolstwa.

4. Dziś Akcja Katolicka rozprowadzaprzy kościele Caritasowe paschaliki i baranki wielkanocne. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają dzieła prowadzone przez Caritas.

5. Dziękujemy także za dar ołtarza złożony dziś na tacę, który jest przeznaczony na cele parafialne.

6. Przeżywamy nowennę do św. Józefa przed doroczną uroczystością, która przypada w najbliższą sobotę. Na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich patron, Święty Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Koło misyjne będzie rozprowadzać palmy i zbierać fundusze na misje. W tym dniu warto też zaglądnąć do Maneżu na kiermasz wielkanocny i konkurs palm.

8. W przyszłą niedzielę młodzież gimnazjalną klasy I, II i III, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Młodzież klas III przyjmie sakrament bierzmowania, w niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 13.00.

9. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie duszpasterstwa nauczycieli, a w środę Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Krokus” zaprasza na warsztaty na temat uzależnień o godz. 18.00.

10. Informujemy, że dzięki Rycerzom Kolumba z naszego kościoła są transmitowane Msze św. i nabożeństwa przez Internet. Transmisje te są szczególnie cenne dla osób starszych i chorych, oraz dla przebywających za granicą. Rycerzom Kolumba dziękujemy za pomysł i jego realizację. Przypominamy adres internetowy naszej parafii www. lancut.przemyska.pl

11. Nasza parafia wraz z Ks. Maciejem Kandeferem organizuje dwie pielgrzymki; jedna w czerwcu do Rzymu z racji Roku Miłosierdzia a druga w sierpniu do Hiszpanii. Dokładne informacje znajdziemy na afiszach, stronie internetowej parafii oraz w najbliższym numerze Gaude Mater. Zapisy w kancelarii parafialnej.

12. Dziś przypada 3 rocznica wyboru papieża Franciszka, który jak pamiętamy zwrócił się z prośbą o modlitwę w swojej intencji. Kiedy pochylił głowę, na placu Świętego Piotra zapadła cisza, podczas której wszyscy modliliśmy się za papieża. Ojciec Święty nie przestaje prosić o to modlitewne wsparcie. Uczyńmy zatem zadość tej prośbie i powierzajmy opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego namiestnika: Pod Twoją obronę…

13. Słowo Życia: „Odstąp od złego i czyń dobro, abyś mógł przetrwać na wieki” (Ps 37).

12 marca 2016|