PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14 lutego 2016r.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14 lutego 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto te duchowe ćwiczenia podjąć w duchu pokuty. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są pomocą we właściwym jego przeżywaniu.

Zapraszamy dziś o godz. 16.30 na dróżki do Matki Bożej Bolesnej a o 17.00 na pierwsze gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Taca na gorzkich żalach przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje do ciemnicy i bożego grobu.

W piątki zapraszamy na drogę krzyżową:

dzieci na godz. 16.30

młodzież na godz. 20.00

dorosłych na godz. 8.00, 15.15, 17.30.

3. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

4. Dziś przypadają też tzw. walentynki – Dzień Zakochanych. Pomyślmy o dobrym słowie, życzliwym geście wobec naszych bliskich – rodziców, dziadków, dzieci i wnucząt. Narzeczonym przygotowującym się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przypominamy, że w naszej parafii działa Poradnictwo Rodzinne.

5. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na cele parafialne (na ogrzewanie kościoła i wymianę zgrębiałych elementów stolarki dachu kościoła).

7.  W tym tygodniu zmarli:

8. Słowo Życia: „Jedna godzina rozważania mojej bolesnej męki, większą ma zasługę, aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi” ( Słowa Pana Jezusa do S. Faustyny).

14 lutego 2016|