PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 7 lutego 2016 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 7 lutego 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś w naszej parafii rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne, podczas którego Słowo Boże głosi ks. prof. dr hab. Waldemar Cisło – dyrektor Sekcji Polskiej Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu, a o godz. 17.00 różaniec i zmiana tajemnic. Jutro i we wtorek uroczyste Msze św. o godz. 7.30 i 18.00 z kazaniem oraz całodzienne wystawienie Najśw. Sakramentu do indywidualnej adoracji. Adoracja wspólna od godz. 17.00. We wtorek od godz. 17.00 adorację poprowadzą kandydaci do sakramentu bierzmowania (klasy I,II,III – obecność obowiązkowa). O godz. 18.00 Msza św. na zakończenie nabożeństwa czterdziestogodzinnego z udziałem kapłanów z dekanatu. Od godz. 17.00 możliwość spowiedzi. Zachęcamy wszystkich, do osobistej modlitwy przed Najśw. Sakramentem. Niech nie będzie nikogo, kto by w tych godzinach nie ogrzał swego serca w promieniach Bożej miłości.

2. Dziś rozpoczynamy Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Młodzi, nie dajcie się zniewolić!”. Przeżywamy kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu z wdzięcznością, ale także z poczuciem wielkiej odpowiedzialności za Ojczyznę. Towarzyszy nam także niepokój, aby tego 1050 letniego dziedzictwa nie zatracić, gdyż coraz trudniej w naszej ojczyźnie bronić trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu na okres Wielkiego Postu, lub na dłuższy czas, dla ratowania ludzi uzależnionych od alkoholu.

3. W najbliższą środę, rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową celebrujemy o godz.: 6.00; 7.30; 9.00; 15.15; 18.00. Na Kątach o godz. 18.00.Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych.Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. To co zaoszczędzimy w Środę Popielcową z racji postu złóżmy na tacę jako jałmużnę dla potrzebujących. Pamiętajmy, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.

4. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej; dzieci o godz.16.30; młodzież o 20.00; dorosłych o godz. 8.00; 15.15; 17.30. Na Kątach o godz. 17.30. W niedziele Wielkiego Postu, o godz. 16.30 Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej, a o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

5. W czwartek będziemy przeżywać wspomnienie Marii Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Msza Święta dla chorych i osób w podeszłym wieku połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 10.00. Pół godziny przed tą Mszą Świętą – okazja do spowiedzi św. Prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do świątyni!

6. W pierwsze niedziele miesiąca w naszej parafii, jest prowadzona akcja pomocy młodzieży, która chce wyjechać na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Wszystkim, którzy chcą wspomóc młodych, zapraszamy dziś do salki katechetycznej na ciastka domowego wypieku.

7. W tym tygodniu zmarła Tekla Rajwer. Dobry Jezu …

8. Słowo Życia: Prawdziwą mądrością jest miłować Boga(św. S. Faustyna).

7 lutego 2016|