Dzień Życia Konsekrowanego 2016 r.

Dzień Życia Konsekrowanego 2016

Osoby konsekrowane są obecne w newralgicznych punktach świata, próbując odpowiadać słowem i czynami miłosierdzia na przemoc i niesprawiedliwość oraz na duchową pustkę, w którą wchodzi grzech. Są posłane do służby, ale potrzebują naszego wsparcia. Wspomagajmy ich posługę naszą modlitwą, współpracą, dobrym słowem i zapewnieniem o bliskości.

 Tak polscy biskupi piszą w liście pt. Osoby konsekrowane świadkami miłosierdzia, przeznaczonym na tegoroczny Dzień Życia Konsekrowanego.

Przypominamy o przemyskich obchodach tego, na które zapraszamy we wtorek, 2 lutego br. do Przemyśla Siostry zakonne, Ojców i Braci, członków Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego z terenu Archidiecezji Przemyskiej.

Tegoroczne obchody mają wymiar szczególny, gdy kończymy Rok Życia Konsekrowanego i pragniemy dziękować Bogu za wszystkie łaski tego czasu. Zapraszamy zatem do wspólnego świętowania według następującego programu:

10.00 – Rozpoczęcie i adoracja dziękczynna w Kościele OO. Karmelitów

10.30 – Poświęcenie świec i procesja do Archikatedry

10.45 – Przejście przez Bramę Miłosierdzia

11.00 – MSZA ŚWIĘTA w Archikatedrze pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego. Podczas Eucharystii nastąpi odnowienie ślubów zakonnych.

12.30  – Poczęstunek w Instytucie Teologicznym.

za http://przemyska.pl/2016/02/01/dzien-zycia-konsekrowanego-2016/

1 lutego 2016|