DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 17 stycznia 2016r.

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 17 stycznia 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta. Wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. A ci, którzy opuścili ojczysty kraj i rodzinny dom w poszukiwaniu lepszego życia, odczuwają tęsknotę za bliskimi. Bądźmy również pełni dobroci i życzliwości dla tych, którzy pośród nas się osiedlają, chciejmy towarzyszyć im naszą modlitwą i prośmy, by każdy z migrantów znajdował dobrych ludzi gotowych przyjść mu z pomocą.

2. Dziś o godz. 16.00 w MDK jasełka.

3. Od jutra do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy z naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Pana Jezusa w różnych miejscach i świątyniach naszej diecezji.

4. Jutro ostatni dzień kolędy w naszej parafii. Rodziny których nie zastaliśmy w domu, a które życzą sobie wizyty duszpasterskiej,odwiedzimy w piątek 22 stycznia od godz. 16.00. Wcześniej w kancelarii parafialnej należy zgłosić swój adres.

5. Jutro o godz. 18.00 Msza św. dla wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania (klasy I, II i III) a po niej spotkanie z cyklu dumni z Ewangelii z aktorem Tadeuszem Chudeckim, znanym m.in. z serialu M jak Miłość. Zapraszamy na spotkanie wszystkich, a szczególnie młodych w ramach przygotowania do ŚDM w Krakowie.

6. W czwartek Dzień Babci, o godz. 17.30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej. W piątek o godz. 17.30 nowenna do św. Jana Pawła II. W tym dniu w modlitwie pamiętać będziemy o wszystkich dziadkach.

7. Zarząd Koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Łańcucie zaprasza członków Koła na spotkanie opłatkowe 23.01 br. o godz. 14.00.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru Łańcuckiej Fary.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli warto przeczytać artykuł Ks. prof. W. Chrostowskiego „Żydzi i chrześcijanie ustalenie pokrewieństwa”.Gość publikuje pierwszy wywiad rzeka z papieżem Franciszkiem.

10. W tym tygodniu zmarła Bogusława Wojnar – Bujak. Dobry Jezu …

11. Słowo Życia: „Jeśli chcesz poznać ogrom miłości Boga, rozważaj dzieła Jego, spełnione dla człowieka, a mianowicie trzy wieczne pomniki miłości: żłóbek, krzyż i ołtarz”. (św. Józef Sebastian Pelczar).

16 stycznia 2016|