IV Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych Łańcut 15.01.2016r.

Chociaż minął już okres Bożego Narodzenia, to zgodnie z polską tradycją kolędy i pastorałki śpiewamy do święta Ofiarowania Pańskiego, przypadającego 2 lutego. W tę tradycję wpisują się liczne koncerty, festiwale oraz przeglądy kolęd i pastorałek organizowane również w wielu miejscach naszej Archidiecezji.

https://goo.gl/photos/f9oCQUeAea7jdXje6

W czwartek, 14 stycznia 2016 roku, odbył się w Łańcucie IV Przegląd Kolęd i Pastorałek im. bł. Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk. Po raz kolejny na scenie sali balowej łańcuckiego zamku mieli okazję wystąpić niepełnosprawni artyści, nie tylko z terenu naszej Archidiecezji, ale nawet spoza granic województwa. Kolędy i pastorałki w swoim wykonaniu zaprezentowali uczestnicy z Przemyśla, Nowego Targu, Starej Wsi, Brzozowa, Strzyżowa, Krosna, Mrowli, Wysokiej, Ropczyc, Rzeszowa, Rakszawy, Łąki, Jarosławia, Popkowic, Sanoka, Matczyna i Leżajska.

Przegląd rozpoczął się mszą świętą w kościele farnym, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Józef Michalik. Następnie wszyscy uczestnicy Przeglądu udali się do Muzeum-Zamku w Łańcucie, gdzie na scenie sali balowej mogli zaprezentować przygotowane utwory. Tradycyjnie już uczestników Przeglądu wspomagał zespół Fioretii, po raz drugi do łańcuckiego zamku zawitał również zespół SPES z Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Dla wszystkich uczestników był to dzień pełen uśmiechu i radości.

za http://przemyska.pl/2016/01/15/iv-przeglad-koled-i-pastoralek-osob-niepelnosprawnych/

15 stycznia 2016|