Niedziela Chrztu Pańskiego 2016r.

CHRZEST PAŃSKI – 10 stycznia 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiegoto również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Kończy się okres Bożego Narodzenia, chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać do 2 lutego.

2. W tym tygodniu dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej, według porządku zamieszczonego w Gaude Mater i na stronie internetowej parafii .

3. W czwartek przed wieczorną Eucharystią o, godz. 17.30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej.

4. W przyszłą niedzielę, o godz. 9.00 na Kątach, Msza św. ku czci św. Józefa Sebastiana Pelczara patrona świątyni. O godz. 16.00 Msza św. dla dzieci klas III i ich rodziców w ramach formacji przed I Komunią.

5. Bóg zapłać za dar ołtarza przeznaczony na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego, złożony dziś na tacę, oraz podziękowania dla rodzin, które przyjęły kolędników misyjnych, kwestujących na misje na Madagaskarze.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i przedłużenia prenumeraty. Niedziela wiele miejsca sakramentowi chrztu, wspomina śp. O. Jana Górę oraz omawia bieżące sprawy społeczne, natomiast Gość zawiera dodatek którym jest film Faustyna, ukazujący lekarstwo na grzech którym jest Boże Miłosierdzie.

7. W przyszłą niedzielę (17.01.) o godz. 16.00 zapraszamy na jasełka do MDK. Przedstawienie przygotował Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 w Przemyślu.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zdzisław Puchała, Roman Hanus i Kazimierz Walat. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

9. Słowo Życia: Miły jest Bogu ten kto jest Mu posłuszny i postępuje sprawiedliwie (Dz 10,35).

10 stycznia 2016|