DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 3 stycznia 2016r.

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM   – 3 stycznia 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. „Gościmy dzisiaj w naszej Parafii przedstawiciela Rodziny Świętego Pawła, który w kilku słowach powie o Ewangeliarzu i Piśmie Świętym wydanym przez Wydawnictwo Świętego Pawła”.

2. Dziś o godz. 15.00 i 17.00 zapraszamy do MDK na parafialne jasełka „A może właśnie tak się zdarzyło …”.

3. Jutro o godz. 19.00 spotkanie parafialnej Rady Duszpasterskiej na plebani.

4. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Rycerzy Kolumba.

5. W środę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli, Dzień Dzieła Misyjnego Kościoła. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw – jak w niedziele. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy św. a Siostry Serafitki będą je rozprowadzać przed kościołem. Ofiary składane przy tej okazji będą przekazane na misje w Gabonie. Taca również na potrzeby misyjne Kościoła.

6. W uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 16.30jasełka „A oni Cię nie poznają” przygotowane przez młodzież z Gimnazjum nr 1, opłatek i zmiana tajemnic różańcowych.

7. W czwartek rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Porządek kolędy został zamieszczony w ostatnim numerze Gaude Mater i na stronie internetowej naszej parafii www.lancut.przemyska.pl. Na dzień przed wizytą kapłana, ministranci powiadomią rodziny. Prosimy, aby przygotować stół; na którym niech będzie postawiony krzyż, zapalone świece, Pismo św., naczynie z wodą do poświęcenia. Dzieci i młodzież uczęszczające na katechezę przygotowują zeszyty. Wizyta duszpasterska kapłana jest czynnością liturgiczną; tzn. kapłan przychodzi w imię Chrystusa a podejmowane rozmowy dotyczą życia duchowego. Przeżywajmy kolędę w duchu wiary i nie ulegajmy medialnej presji, która często wizytę duszpasterską ośmiesza i banalizuje. Prosimy, aby ofiar z racji kolędy raczej nie przekazywać w domu, lecz można je składać na tacę w kościele.

8. Przypominamy, że nieustanna nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej jest w czwartki o godz. 17.30.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 10.45 adoracja Dzieciątka Jezus prowadzona przez dzieci.

10. W Maneżu w dni robocze można oglądać wystawę szopek Bożonarodzeniowych, oraz ozdób choinkowych wykonanych przez dzieci i młodzież. Ich część znajduje się na choince w naszym kościele.

11. W kancelarii parafialnej są do odebrania płyty z pielgrzymki do Fatimy.

12. W tym tygodniu zmarła: Helena Krauz. Dobry Jezu …

13. „W Ewangeliim któą jest Jezus, znajdziesz prawdę i trwałą nadzieję, której pragniesz” (św. Jan Paweł II).

2 stycznia 2016|