NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 27 grudnia 2015r

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 27 grudnia 2015r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Gratulujemy wszystkim małżonkom, którzy pielęgnują swą ludzką miłość i odnowili dziś przysięgę małżeńską. Pamiętajmy, że rodzina chrześcijańska zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin. Niech w naszych rodzinach będzie zwyczaj wspólnej modlitwy wieczornej a rodzice niech często błogosławią swe dzieci.

2. Jutro, w święto Świętych Młodzianków, czyli dzieci betlejemskich zamordowanych z rozkazu Heroda, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych.

3. W tym tygodniu pożegnamy 2015 rok i powitamy rok 2016. Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej parafialnej świątyni. W ostatni dzień roku, w czwartek, 31 grudnia, podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary podczas  Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz. 16.00.

4. Postarajmy się Nowy Rok rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która jest tzw. świętem nakazanym, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej. Tego dnia Msze Święte w naszej parafii tak jak w niedzielę.

5. Pierwszy dzień Nowego Roku to także pierwszy piątek miesiąca. O godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu. Zachęcamy wszystkich do modlitwy z racji Nowego Roku i pierwszego piątku.

6. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 stycznia zapraszamy po wieczornej Mszy Świętej na różaniec.

7. W tym tygodniu we wtorek 29 XII, po wieczornej Mszy św. nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie, natomiast w środę spotkanie Akcji Katolickiej.

8. W dniach 29 i 30 XII od godz. 15.00 odwiedzą nas kolędnicy misyjni, którzy kolędować będą na Madagaskar.

9. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej będziemy mieli możliwość nabycia Ewangeliarza na 2016 roktzn. kalendarza na rok 2016 z tekstem Ewangelii na każdy dzień, oraz Pisma Świętego wydawanego przez Wydawnictwo Świętego Pawła. Natomiast po południu o godz. 15.00 i 17.00 jasełka parafialne w MDK.

10. W dniach oktawy i całego okresu Bożego Narodzenia zachęcamy do śpiewania kolęd w rodzinnym czy przyjacielskim gronie. I życzmy sobie, by Pan Jezus rodził się w naszych sercach, przemieniał je i obdarzał nas wieloma łaskami.

11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Janina Jarosz, Anna Witkowska i Julian Gardian. „Wieczny odpoczynek…”.

13. Słowo Życia: „Obleczmy się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość, znosząc jedni drugich i wybaczając sobie nawzajem, (…) a na nade wszystko przyobleczcie miłość” (Kol 3,12n.).

27 grudnia 2015|