CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 21 grudnia 2015 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 21 grudnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś w uroczystej liturgii została otwarta Brama Miłosierdzia w naszej Jubileuszowej Świątyni. W Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, który zbiega się z 1050 rocznicą chrztu Polski, pamiętajmy, że to Jezus Chrystus jest jedyną bramą prowadzącą do Domu Ojca, a każdy kto przez tę bramę wejdzie, znajdzie zbawienie. Prośmy Boga, abyśmy w tym Roku Jubileuszowym, przekraczając próg naszego kościoła, doświadczali Jego miłosierdzia, wypełniając warunki ustalone przez Kościół.

2. Przeżywamy ostatnią niedzielę Adwentu.Jutro i we wtorek spowiedź od godz. 9.00 do 12.00 i od 14.00 do 18.00. Spowiedź na Kątach w poniedziałek od 16.30 do 17.30. Prosimy o dobre przygotowanie się do spowiedzi i nie odkładanie jej na ostatnią chwilę przed świętami.

3. W środę 23 XII do południa odwiedzimy wszystkich chorych: zarówno pierwszopiątkowych i zgłoszonych z racji świat.

4. W czwartek wigilia Bożego Narodzenia i ostatnie „roraty”.  Wieczorem nie ma Mszy św.,natomiast zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania tradycji; wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii,  łamania się opłatkiem i śpiewania kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych i nie podajmy alkoholu. Niech na stole zapłonie świecaWigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

5. Pobłogosławione opłatki, można nabyć jeszcze dziś w domu katechetycznym. Natomiast Akcja Katolicka przed kościołem rozprowadza świece Caritas.   Zachęcamy do skorzystania także z kiermaszu bożonarodzeniowego przygotowanego przez Świetlicę Caritas i wspólnotę niepełnosprawnych „Perełki”.

6. Zarząd Koła Łańcuckiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, zaprasza bezdomnych i ubogich na wieczerzę wigilijną w środę (23 XII) o godz. 11.00.

7. Pasterka w noc Bożego Narodzenia o północy, a Msze św. w dzień o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 13.00. Nie będzie Mszy o godz. 18.00. W święto św. Szczepana, Msze św. tak jak w niedzielę. W przyszłą niedzielę, uroczystość Świętej Rodziny. Na Mszach świętych małżonkowie będą mieli możliwość odnowienia  przysięgi małżeńskiej. Gorąco zachęcamy, wszystkie małżeństwa do pielęgnowania miłości poprzez ponawianą przysięgę.

8. Warto na te świąteczne dni zaopatrzyć się w prasę katolicką. Ukazał się podwójny numer Niedzieli z kalendarzem, płytą DVD Santo Subito, z obrzędem wigilii oraz także podwójny numer Gościa z dodatkiem liturgicznym wieczerzy wigilijnej. Rodziców prosimy, aby dzieciom zakupili „Małego Gościa”. W kiosku jest też do nabycia kalendarz WSD w Przemyślu.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Bolesław Ciąpała i Ryszard Pilch. Dobry Jezu …

10. Słowo Życia: Bóg, który jest Miłością, czeka cierpliwie na zaproszenie u drzwi naszego serca, bo pragnie wejść w nasze ludzkie życie, aby je przemieniać i ubogacać

19 grudnia 2015|