TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – 13 grudnia 2015r.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – 13 grudnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania jesteśmy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w to błaganie, zapraszamy w tygodniu na roraty o godz. 6.00.

2. Rozpoczął się Rok Święty – Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. W związku z tym, w najbliższą niedzielę 20 XII o godz. 11.00, zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Stanisława Jamrozka, który otworzy Bramę Miłosierdzia w naszejjubileuszowej świątyni, która jest jedynymkościołemjubileuszowym w naszym powiecie.

3. Do świąt Bożego Narodzenia jest coraz bliżej. Dziś w domu parafialnym są rozprowadzane pobłogosławione opłatki, pierniki i ozdoby bożonarodzeniowe przygotowane przez Świetlicę Caritas i wspólnotę Perełki,  a przy kościele świece wigilijne Caritas.Zachęcamy do skorzystania z kiermaszu bożonarodzeniowego, gdyż w ten sposób wspieramy potrzebujących.

4. Również dziś w MDK o godz. 17.00 odbędzie się koncert dobroczynny zorganizowany w celu wsparcia Wspólnoty Perełki w Łańcucie.

5. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli. W środę rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. z poświęceniem medalików dla dzieci klas III w ramach formacji przed I Komunią Św.

7. Zachęcamy do oglądnięcia filmuFranciszek, który będzie wyświetlany w tym tygodniu 15 i 16 XII o godz. 19.00 w MDK.

8. Czytajmy systematycznie prasę katolicką. Niedziela zachęca do odkrywania bogactwa zawartego w uczynkach miłosierdzia względem ciała i względem duszy a Gość przypomina czym jest odpust i jak go można zyskać?

9. Bóg zapłać za dar serca złożony dziś na tacę, który jest przeznaczony na cele parafialne: konserwację ostatniego witraża w nawie południowej, oraz konserwacjęstolarki dachu naszego kościoła zaatakowanej przez korniki.

10. Na ołtarzach bocznych znajdują się ulotki o ratowaniu 159 miejsc pracy w Łańcucie. Nie bądźmy obojętni, zaangażujmy się w pomoc.

11. Dzisiaj wspominamy też dramatyczne wydarzenia sprzed 34 lat. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

12. W najbliższą niedziele w Maneżu odbędzie się kiermasz Świąteczny,o godz. 12.00 zostanie rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą szopkę i ozdoby choinkowe.

13. W tym tygodniu w naszej parafii zmarli: Józef Szczęch, Kazimierz Gaweł. Dobry Jezu …

14. Słowo Życia: „Oto Bóg jest moim zbawieniem, będę miał ufność i bać się nie będę. Bo Pan jest moją mocą i pieśnią, On stał się moim zbawieniem” (Iz 12,2-3).

12. 
15 grudnia 2015|