PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 29 listopada 2015 r.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 29 listopada 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

2. Zaangażujmy się całkowicie w adwentowe oczekiwanie, do którego jesteśmy wezwani przez Boga. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, o godz. 6.00 rano,na które serdecznie zapraszamy dorosłych młodzież i dzieci. Niech to czuwanie wyrazi się w podejmowanych postanowieniach, dobrowolnych umartwieniach, abstynencji od alkoholu, troską o biednych i potrzebujących choćby przez zakup świec Caritas. Informujemy, że poświęcone opłatki, można nabyć dziś w punkcie katechetycznym, a od jutra w kancelarii parafialnej. 

3. Dziś o godz. 17.30, zapraszamy na nieszpory maryjne i rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P.  Nowenna poprzedzona Godzinkami, w dni powszednie będzie wieczorem o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.00. Na Kątach w piątek od godziny 17.00. W czwartek o godz. 16.30 spotkanie Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa a od 17.00 Godzina święta. W piątek odwiedzimy chorych z posługą kapłańską.

W I sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec.

5. W sobotę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Ojciec Zbigniew – paulin, w których będzie omawiał warunki dobrego uczestnictwa we Mszy świętej. Zachęcamy do licznego udziału. Szczegółowy program rekolekcji znajdzie w grudniowym numerze Gaude Mater, ponadto wiele innych aktualnych zagadnień.

6. Czytajmy systematycznie prasę katolicką. Ukazał się grudniowy numer Małego Gościa z płytą CD „Czekamy i śpiewamy”.

7. Za tydzień, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przy kościołach w Polsce odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

8. W przyszłą niedziele o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.

9. Informujemy, że w dniu 5 XII o godz. 18.00 w kościele św. Jadwigi przy ul. Rejtana w Rzeszowie, odbędzie się spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem. Temat spotkania: Obrona  życia nie jest przestępstwem.

10. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia.

11. W tym tygodniu zmarła: Maria Filip. Dobry Jezu …

12. Słowo Życia: „Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe… Czuwajcie i módlcie się”.

28 listopada 2015|